fbpx
Close

Pühapäeval algab ATP finaalturniir

Daniil Medvedev eelmise aasta ATP finaalturniiri võidukarikaga. / Foto: Reuters/Scanpix

Tänavu lähevad WTA ja ATP finaalturniiride kuupäevad osaliselt kokku ja meeste esikaheksa superturniir algab Torinos pühapäeval, kui naistel on käimas alagrupiturniiri viimane voor.

ATP finaalturniiril oli loosimise põhimõte sama – kahe kaupa paigutatakse mehed tabelisse. Loos tuli seekord päris võrdne, sest edetabelikohtade summa on mõlemas alagrupis 18. Esimeses ehk Rohelises grupis mängivad maailma esireket Novak Djokovic (Serbia), Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 4), Andrei Rublev (Venemaa, 5) ja Casper Ruud (Norra, 8). Teise ehk Punasesse gruppi kuuluvad tiitlikaitsja Daniil Medvedev (Venemaa, 2), Alexander Zverev (Saksamaa, 3), Matteo Berrettini (Itaalia, 6) ja Hubert Hurkacz (Poola 7). Neist Ruud ja Hurkacz on uustulnukad, ülejäänud kuus osalesid ka eelmisel aastal ja paljud rohkematel kordadelgi.

Kui omal ajal võidutsesid ATP finaalturniiril peamiselt maailma esimene või teine reket, siis alates 2017. aastast on aastalõputurniiril sündinud üllatusi ning järjest võitsid Grigor Dimitrov (Bulgaaria), Zverev ja Tsitsipas. Alles mullu sai võidu teine reket Medvedev. Kui lisada, et 2015 võitis Djokovic ja 2016 Andy Murray (Suurbritannia), on viimase kuue aastaga turniir saanud kuus erinevat võitjat. Kokkuvõttes on aga ATP finaalturniiri enim kordi võitnud Roger Federer (Šveits) – 6 korda, viimane esikoht aastal 2011. Viiekordsed finaalturniiri võitjad on Ivan Lendl (Tšehhoslovakkia), Pete Sampras (USA) ja Djokovic. Ent praegune maailma esireket on võitnud finaalturniiri kõige rohkem kordi (4) järjest – aastatel 2012-2015. Kolm võitu järjest on saanud Ilie Nastase (Rumeenia) ja Lendl. Tippmängijaist ei ole kunagi ATP finaalturniiri võitnud Rafael Nadal (Hispaania).

Esimese päeva ajakava on ka juba avaldatud: pühapäeval kohtuvad Eesti aja järgi kell 15 Medvedev – Hurkacz ja kell 22 Zverev – Berrettini.

scroll to top