fbpx
Close

Anett Kontaveit endiselt 27. kohal

– Anet Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Täna avaldatud WTA edetabelis jäi Anett Kontaveit püsima 27. kohale. Kuna ta lähiaja kuigivõrd enam punkte kaotada ei saa, siis on kindel, et Kontaveit saab asetuse ka järgmise suure slämmi turniiril Australian Openil.

Kontaveidil on siiski raske lähiajal tõusta rohkem kui ühe koha võrra, sest vahe 25. kohaga (tšehhitar Barbora Strycova) on ligi 300 punkti. Kaia Kanepi langes kaks kohta ja asub nüüd 60. kohal, otse tema järel on Eesti päritolu Rootsi tennisist Rebecca Peterson (61.). Eesti mängijaist on WTA edetabelis veel Jelena Malõgina (980.).

ATP edetabelis on Jürgen Zopp taas pisut kaugenenud esisaja piirist, pärast kahekohalist langust asub ta 124. positsioonil. Veel on edetabelis kuus eestlast: Kenneth Raisma 721., Vladimir Ivanov 812., Mattias Siimar 1159., Karl Kiur Saar 1274., Kristjan Tamm 1305. ja Kristofer Siimar 1703. Meestel on lihtsam pääseda maailma edetabelisse, sest neile piisab vaid ühel turniiril teenitud punktist või punktidest. WTA edetabelisse pääsuks peab aasta jooksul olema kolm punktitulemust.

Vaata ATP edetabelit siit ja WTA edetabelit siit.

scroll to top