fbpx
Close

Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi ei saa loosiõnne üle kurta

– Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit Merco Cupil / Foto: Karl Toomsoo

Möödunud ööl loositi Indian Wellsis WTA Masters 1000 turniiri tabel, kuhu kuuluvad ka neljandana asetatud Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi.

Kõik 32 asetatud mängijat on avaringis vabad ja nii peab Anett esialgu oma vastast ootama. Kuid talle ei tule teises ringis vastu kõrge edetabelikohaga mängija, sest tema vastane selgub paarist Elena-Gabriela Ruse (Rumeenia, WTA 57.) – Kristina Kucova (Slovakkia, WTA 77.). Kui Anett võidab, siis tuleb tal tõenäoliselt kohtuda Marketa Vondroušovaga (Tšehhi, 30), kellele Eesti esireket mullu Wimbledoni avaringis kaotas, aga viimati peetud mängus Moskva turniiril võitis. Kui aga vaadata tabelit edasi, on 1/8 finaali võimalikku vastast raske ennustada, sest kuigi selles tabeliosas on edetabeli põhjal tugevaim Jessica Pegula (USA, 14), võib näiteks vastu tulla ka neljakordne slämmivõitja Naomi Osaka (Jaapan), kes sai turniirile vabapääsme. Osaka võitis just Indian Wellsis 2018. aastal oma karjääri esimese tiitli. Avaringis kohtub Osaka teise slämmivõitja Sloane Stephensiga (USA).

Kaia Kanepi peab esimese mängu 17-aastase USA tulevikulootus Robin Montgomeryga, kes 2021. aastal võitis juunioride US Openi. Muidugi ei ole Montgomery oma 361. edetabelikohaga nii tugev kui tema eakaaslane Cori Gauff, aga siiski arvestatava tasemega mängija. Loomulikult on Kaia tema vastu soosik ja kohtub võidu korral teises ringis Belinda Benciciga (Šveits, 20), kes ilmselt ei ole asetatute seas kõige kardetavam vastane. Aga asetatud mängijaga pidi Kaia teises ringis kohtuma nii või naa. Elina Svitolina (Ukraina, 12) peaks olema võidu korral Kaia vastane 3. ringis, aga ukrainlannal võib minna teises ringis raskeks, ta kohtub Ana Konjuhi (Horvaatia) või Alize Cornet’ga (Prantsusmaa).

Põhiturniir algab Indian Wellsis kolmapäeval ja teine ring mitte enne reedet. Seega võib Kaia mängida juba homme, aga Anett alustab reedel või laupäeval. Eestlannad kuuluvad erinevasse tabelipoolde ja seepärast vähemalt 2. ringis samal päeval ei mängi.

Vaadake Indian Wellsi tabelit siit.

scroll to top