fbpx
Close

Tartus lõppenud juunioride ITFi turniir jättis küsimused õhku

Foto: Pixabay

Eelmisel nädalal Tartus peetud juunioride ITFi 5. kategooria turniir läheb ajalukku sellega, et tütarlaste finaalis mänginud venelannade Erika Bosaia ja Maria Golovina nimede taga võistlustabelis valitses tühjus – puudus märge esindatava riigi kohta.

Finaali jõudsid Vene piigad aga oodatust kergemalt, sest Eesti Tennise Liidu soovitusi Vene lipu all võistlevate tennisistidega mitte mängida järgisid mitmed Eesti noortennisistid: Kätriin Reinvald näiteks loobus teise ringi kohtumisest Maria Golovinaga, Lisette Aljas matšist Erika Bosaiaga. Erika Bosaia sai mänguta võidu kirja ka veerandfinaalis, sedapuhku ei läinud temaga mängima Soome piiga Emma Kuusisto.

Golovina sai  samuti mänguta poolfinaali, sest muidu head vormi näidanud Anna Maria Tottrup veerandfinaalis venelanna vastu platsile ei läinud.

„Muidugi oleksin tahtnud ise mängida. Kuna venelaste vastu mittemängimine oli rangelt soovituslik, siis loomulikult järgisin meie Tennise Liidu juhiseid. Saan aru, et sõda pole nende sportlaste süü, kuid mis parata,“ kommenteeris Tottrup, kes teeb järgmise etteaste taas Tartus, sedapuhku neljapäeval algavatel Eesti karikavõistlustel.

Mis saab edasi?

Mullu U14 vanuseklassi Eesti parimaks nooreks tennisepiigaks valitud Kätriin Reinvaldi isa Hannes Reinvald ütles, et muidugi oleks kõik Eesti tüdrukud tahtnud mängida ja Vene tütarlastega „piike murda.“

„Eks nukraks selline olukord tegi, kuid järgisime meile antud soovitust. Küsimus on, et mis saab edasi? Kui näiteks meie noormängijad välismaale lähevad võistlema ja siis esimeses ringis loositakse vastaseks Vene sportlane, kes oma lipu all ei võistle. Kuidas siis tegutseda?“

Noormeeste turniiril olid finaalis vastamisi soomlased Oskari Paldanius ja Axel Eriksson. 6:3, 6:4 jäi peale alles 14-aastane Paldanius, kes poolfinaalis sai üllatuslikult jagu endast paar aastat vanemast  Eesti tenniselootusest Markus Mölderist 6:4, 7:5.

Eesti Tennise Liit omalt poolt tunnustab noorte mängijate julgust mitte mängida!

scroll to top