Anett Kontaveidil ei kulunud tundigi Darja Kasatkina alistamiseks

– Anett Kontaveit / Foto: ZUMAPress/Scanpix

Anett Kontaveit (12. asetus) alustas edukalt New Yorgis toimuvat Cincinnati turniiri, kui alistas avaringis maailma 68. reketi Darja Kasatkina (Venemaa) 55 minutiga 6:3, 6:1.

Siiski polnud Anetti algus kõige parem ja Tennisnet annaks siit omalt poolt soovituse: vali esimeseks geimiks tõrje, siis on lihtsam mängu alustada. Igatahes jäi Kontaveit vigaderohkes mängus 0:2 taha, aga pärast kaotas kohtumise jooksul veel ainul sama palju geime kui kahe esimese jooksul. Kui Kasatkina esimest servi sisse ei saanud, siis ründas Kontaveit kohe teist pallingut teravalt ja enamasti võitis neist punkte. Eks seda keelt räägib ka statistika: Kontaveit võitis teiselt pallingult 2/3 (15st 10) ja Kasatkina 1/3 (21st 7) punktidest. Esimese pallingu osas oli ka ülekaal Anetti poolel, aga mitte nii selgelt: 72 ja 46%.

Treener Harri Neppi hindas Kontaveidi esitust kõrgelt. “Kui vaatasin esimesi geime, siis tundus, et mis ta nii palju rapsib ja kiirustab, aga siis hakkasid needsamad löögid, millel ta algul eksis, järjekindlalt sisse minema. Äralööke tuli nii mööda joont kui ka krossi – mäng oli Kasatkina jaoks ilmselgelt liiga kiire, ta ei saanud Anetti ründemänguga hakkama,” võttis Neppi kokku.

Tuntud treener lisas, et Kasatkina teine serv ei ole tegelikult nii nõrk, kui ta täna paistis. “Lihtsalt Anett ründas sedavõrd õnnestunult, kuid nii häid tõrjeid polnud sugugi lihtne lüüa,” kiitis Neppi. “Tundub, et Anetti ründemäng on praegu sedavõrd hea, et kui ei tule sellist vastast, kes veel kõvemini lööb, siis ta võib igaüht võita.”

Kui avaseti lõpus andis Kontaveit pisut “armu” ega teinud “kinnist muna”, siis teises setis ta pärast seisu 2:1 enam grammigi järele ei andnud, ehkki tundus, et paaris geimis mängis Kasatkina paremini kui varem. Aga tugeva vastase vastu sellest ei piisanud.

Kokku tegi Anett 26 äralööki ja ainult 10 lihtviga. Sama lihtvigade arv oli ka Kasatkinal, aga temal äralööke vaid 6. Serviässad võitis Anett 7:1.

Veel pole teada, kellega Kontaveit teises ringis kohtub. Tema vastane on kas Danielle Collins (USA, WTA 53.) või Jil Teichmann (Šveits, 54.) ehk siis tegemist on enam-vähem võrdsete mängijatega.