fbpx
Close

Suursoosik Stan Wawrinka võitiski Praha Challengeri

Stanislas Wawrinka Prahas Vltava jõe kaldapealsel. / Foto: ATP/Tšehhi Tenniseliit

Nagu juba Tennisnet kirjutas, otsustas maailma 17. reket ja kolmekordne suure slämmi võitja Stanislas Wawrinka kaasa teha Praha Challengeril, kus auhinnafond 137 560 eurot oli sellise staari jaoks vägagi madal.

Kuid teatavasti loobus Wawrinka USA turniiridest ja seepärast ta nii madala tasemega võistlusel (osales vaid neli esisaja meest) mängiski. Nagu arvata võis, Wawrinka turniiri ka võitis, alistades finaalis maailma 253. reketi Aslan Karatševi (Venemaa) 7:6, 6:4. Tallinnas mänginud Läti esireket Ernests Gulbis jäi pidama 3. ringis, kus ta kaotas just Karatševile.

Kunagine maailma kolmas reket võitis oma esimese turniiri pärast 2017. aastat, mil ta sai esikoha Genfis. “Tunnen ennast hästi, kuid ma pole veel parimas vormis. Sellepärast tulingi siia mängima. Iga mänguga läksin nädala jooksul aina paremaks,” ütles Wawrinka. Tema juttu tõestavad ka tulemused – finaalini jõudis Wawrinka ainult kolmesetiliste võitudega. Šveitslane on pärast 2005. aastat kõrgeima edetabelikohaga mängija, kes võitnud ATP Challengeri. Läbi aegade kõrgeima edetabelikohaga (12.) on Challengeri 2004. aastal võitnud rootslane Joachim Johansson.

Reeglina TOP50 tennisistid Challengeril kaasa ei tee. 1998. aastal võitis mitu samalaadset turniiri ka Andre Agassi, aga ta oli tol hetkel langenud maailma esisajast välja. Ei hakanud ajalugu uurima, aga küllap on Challenger-turniire võitnud ka teised kuulsused, kuid seda noorena enne oma karjääri parimat aega.

Wawrinka mängib Prahas kaasa ka teise Challengeri, mille põhiturniir algas eile. Auhinnafond on seal samuti 137 560 eurot.

scroll to top