fbpx
Close

Algasid Tennis Europe U12 Nations Challenge by Head alagrupiturniirid

– Dijon / Foto: Pixabay

Euroopa riikide võistkondlikul jõuproovil kuni 12-aastastele on oma parimat andmas ka Eesti koondised. Tüdrukud Eleanora Roos, Kiira Paškov ja Nora Olivia Adamson koos kapteni Taavi Tuiskiga sõitsid Rakovnikusse Tšehhimaale, poisid Ken Ink, Luukas Raudkivi, Nikita Smirnov ja kapten Armand Levandi lendasid aga kolmapäeval Dijoni Prantsusmaale.

Eesti tüdrukute alagrupi vastasteks loositi Moldova, Ungari ning Šveits. Tänases esimeses matšis tuli meie piigadel Moldovalt vastu võtta kaotus 1:2. Üksikmängudes jäi Eleanora Roos alla Romina Hincile 1:6, 2:6 ning Kiira Paškov Lia Belibovale 3:6, 0:6. Paarismängus suutsid aga Paškov ja Adamson olulise punkti teenida, kui pingelises kohtumises alistati Belibova/Carolina Diacenco 1:6, 6:1, 10:7.

Teises B-alagrupi kohtumises oli pinget veelgi rohkem. Ungari ja Šveitsi matši saatuse otsustas paarismängu otsustav sett, sest pärast üksikmänge oli seis 1:1. Pärast kaht tasavägist 7:6 (2), 2:6 setti suutsid paarismängu otsustava tie break`i enda kasuks kallutada Šveitsi tütarlapsed 11:9.

Alagrupist pääseb finaalturniirile kaheksa parema hulka vaid võitja.

Reedel kohtuvad Eesti tüdrukud Ungariga.

Poistel ilus algus

Poiste turniiril loositi Eesti alagrupikaaslasteks Belgia, Soome ja alati tugev Prantsusmaa. Neljapäeval kohtus Eesti Belgia paremate poistega ning ei jätnud vastastele mingit võimalust. Ken Ink alistas alustuseks Solen Aertsi 6:2, 6:3 ja seejärel Luukas Raudkivi tund ja kolm minutit kestnud kohtumises Xavier De Marteau 6:2, 6:0. Paarismängus olid Ink/Smirnov võidunumbrid De Marteau/ Xander Dierckxi üle 6:1, 6:4. Kokkuvõttes 3:0 seljavõit. Prantsusmaa oli Soomest samuti parem 3:0.

Armand Levandi rääkis, et Eesti poisid tegid oma töö lihtsalt korralikult ära.

„Kaugeleulatuvaid järeldusi on vara teha. Poisid mängisid korralikult. Vastased olid ebastabiilsemad ja igas elemendis meie omadest nõrgemad. Samas hakkasid soome poisid vaatamata 0:3 kaotusele prantslastele päris korralikult vastu,“ sõnas poiste koondise kapten.

Eesti kohtubki reedel Soomega ning tõenäoliselt finaalturniirile pääsu otsustavas kohtumises laupäeval Prantsusmaaga.

scroll to top