Alexander Zverev jäi ATP finaalturniiril kahe võiduga alagruppi pidama

Alexander Zverev. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Alexander Zverev (Saksamaa, 7) alistas ATP finaalturniiril Torinos Punase alagrupi viimases mängus Andrei Rublevi (5) 6:4, 6:4, kuid kahest võidust talle ei piisanud.

See oli küll Zverevile teada juba enne mängu, et ühegi valemiga ta ei edesta Carlos Alcarazi (Hispaania, 2) ja Daniil Medvedevit (3), kes lõpetasid kahe võidu ning settide vahega vastavalt 5:2 ja 4:2. Zverevil oli pärast võitu settide vahe 4:3.

Kuid mängus oli 200 ATP punkti ja 390 000 dollarit. Siiski ei olnud esimene sett võib-olla kõige kõrgetasemelisem, mida iseloomustasid mõlema mehe probleemid servigeimides ja Rublevi puhul ka väga palju lihtvigu. Esimeses setis oli küll ainult kolm murret (kaks Zverevil ja üks Rublevil), aga veel palju servigeime olid tasavägised ja murdevõimalustega.

Teises setis servisid mehed paremini ja natuke tõusis ka mängutase. Seisul 3:3 juhtis Rublev servil 30:0, kui Zverev lõi raskest positsioonist hiilgava passeerlöögi. Ootamatult oli see murrang, lisaks teenis Zverev teise settpalli väga õnneliku võrgutripsuga. Saksamaa mees võitis geimi ja sellega ka mängu. Rublev võitis lõpuks napilt äralöögid 26:25 (sealhulgas ässad 6:10), aga tegi 28 lihtviga, mida on 20 geimi kohta palju. Zverev piirdus 13 lihtveaga.

Neutraalse vaatlejana võiks öelda, et mõlemast on pisut kahju. Zverev ei saanud kahe võiduga edasi ja Rublev jääb suurturniiridel kaheksa hulka pääsedes kogu aega tugevamatele “jalgu”. Mees on ju kaotanud suure slämmi veerandfinaalides 9st mängust 9 ja ATP finaalturniiril maailma kaheksa parema hulgas heideldes neljast korrast vaid ühel poolfinaali jõudnud. Muidugi ei saa 26-aastase Rublevi kohta öelda, et ta kunagi suure slämmi turniiri ei võida, kuid sinnapoole kisub, et kui tuleb näidata absoluutset tippmängu, on teised paremad.

Kui üksikmängus pääsesid poolfinaali neli maailma parimat, siis paarismängus jäid kaks kõrgema asetusega paari Ivan Dodig (Horvaatia)/Austin Krajicek (USA) ja Wesley Koolhof (Holland)/Neal Skupski (Suurbritannia) poolfinaalist välja. Edasi pääsesid keskmised ehk kolmanda kuni kuuenda asetusega paarid. Poolfinaalis kohtuvad: Marcel Granollers/Horacio Zeballos (Hispaania, 5) – Rohan Bopanna (India)/Matthew Ebden (Austraalia, 3) ja Rajeev Ram (USA)/Joe Salisbury (Suurbritannia, 6) – Santiago Gonzalez (Mehhiko)/Edouard Roger-Vasselin (Prantsusmaa, 4). Ram/Salisbury on kuuendale asetusele vaatamata tiitlikaitsjad ja edasipääsejaist ainsad, kes tänavu ka slämmiturniiri (US Open) võitnud.