fbpx
Close

Alcaraz alistas Medvedevi ja kohtub poolfinaalis Djokoviciga

Niimoodi karjus Carlos Alcaraz pärast Daniil Medvedevi alistamist. / Foto: Zumapress/Scanpix

ATP finaalturniiril Punase alagrupi viimases voorus alistas Carlos Alcaraz (Hispaania, 2) Daniil Medvedevi (3) 6:4, 6:4 ja saavutas esikoha. Medvedev oli juba varem edasipääsu taganud.

Alcaraz on Medvedevi vastu üldiselt hästi mänginud. Pärast tänast võitu juhib hispaanlane 3:2, kuid Medvedevi esimese võidu 2021. aastal võib maha arvata, sest meeste edetabelikihad olid tollal väga erinevad. Kuid tänavu on Alcaraz võitnud neljast mängust kolm, kusjuures tänane mäng oli kõige vähem tähtsam, sest Medvedevil oli edasipääs tagatud ja ka Alcarazil säilinuks veel muu tulenuse korral võimalus. Kuid eelmised mängud peeti Indian Wellsi Masters 1000 turniiri finaalis ning Wimbledoni ja US Openi poolfinaalis. Medvedev võitis neist kolmest ainult viimase mängu.

Alcarazil tekkisid täna probleemid vaid esimese seti algul, kui ta oli oma servil taga 1:2, 15:40. Kuid ta päästis kaks murdepalli ja rohkem Medvedev neid ei saanudki. Alcaraz murdis esimeses setis seisul 3:3 ja teises seisul 4:4, lisaks oli tal teise seti kolmandas geimis kaks murdepalli. Alcaraz jäi äralöökidega peale 22:14. Kuigi esimese servi näitajad olid meestel üsna võrdsed, suutis hispaanlane palju mõjuvamalt lüüa teist servi, kus ta võitis 67% punktidest, aga Medvedev ainult 44%.

“Arvan, et kõige tähtsam oli täna püsida vaimselt tugevana,” ütles Alcaraz. “Olid mõned geimid, kus jäin serviga hätta. Tema tõrjemäng on suurepärane ja ta surub su pallingut tugevalt. Pidin jääma neil hetkedel rahulikuks ja vaimselt kindlaks, millega andsin endale võimaluse mäng võita.”

Tasuks alagrupi võidu eest on aga Alcarazile poolfinaalikohtumine maailma esireketi Novak Djokoviciga (Serbia), kellega hispaanlasel on seis 2:2. Kuid kõvakattel on nad pidanud vaid ühe mängu, mille Djokovic Cincinnati Masters 1000 turniiri finaalis võitis 5:7, 7:6, 7:6. Ülejäänud kaks tänavust mängu toimusid suure slämmi finaalides – Pariisis saviliival võitis Djokovic ja Wimbledoni murul Alcaraz.

“See on üks kõige raskemaid väljakutseid kohtuda Novakiga ATP finaalturniiril, mille ta on võitnud kuus korda,” ütles Alcaraz. “Novak on Novak. Ta on praegu maailma parim mängija. Uskumatu, et ta on sel hooajal kaotanud ainult kuus mängu. Kuid püüan mängida enda parimat tennist, olen väga põnevil järjekordsest kohtumisest Novakiga.” Teises poolfinaalis on vastamisi Jannik Sinner (Itaalia, 4) ja Medvedev. Seega on poolfinaalid tõeliselt võrdsed – kohtuvad maailma esimene ja teine ning kolmas ja neljas.

Aga, oot-oot, üks alagrupimäng on veel pidamata! Jah, täna õhtul kell 22 alustavad Andrei Rublev (5) ja Alexander Zverev (Saksamaa, 7), kuid edasi enam kumbki ei pääse. Ent mängus on 200 ATP punkti ja koguni 390 000 dollarit, mille annab võit alagrupis. Zverevil on üks selline summa juba käes Alcarazi alistamise eest ja pingutama peaks seega rohkem Rublev, ehkki raha osas ta tühjade kätega ei lahku. Küll aga ei ole ta saanud seni punkte.

Homme mängivad esimeses poolfinaalis kell 15.30 Sinner – Medvedev ja teises kell 22 Alcaraz – Djokovic. Sinner on neljast mehest ainus, kes pole Torinos kaotanud seni ühtki mängu.

scroll to top