fbpx
Close

Airok Viljandi Open TE U12 poiste paarismängu turniiri võitsid Ken Ink/Luukas Raudkivi

– Ken Ink ja Luukas Raudkivi / Foto: ETL

Viljandis Airok Openi Tennis Europe U12  turniiril jõuti reedel esimesena lõpule poiste mängudega. Kui üksikmängus läks tiitel Taani, sest Andreas Philip Cort Malee Hansen ei andnud finaalis mingit sõnaõigust Prantsuse poisile Luca Ilescule 6:1, 6:0, poiste paarismängus oleks vähemalt pool tiitlit aga igal juhul Eestisse tulnud.

Poiste paarismängu poolfinaalides alistas Eesti/Küprose paar Nikita Smirnov/Minas Panagidis ülimalt tasavägises võitluses Soome duo Lukas Hans Johan Korsstöm/Mathias Rikhard Marve 4:6, 6:1, 10:3. Teises poolfinaalis olid Tallinna poisid Ken Ink/Luukas Raudkivi paremad Tartu eakaaslastest Kaspar Jaani/Konrad Pungerist 6:3, 6:0.

Punger rääkis, et üldiselt jäi ta turniiril oma esitustega rahule. „Üksikmängus jäin mängupildiga rohkem rahule kui paaris. Kuigi kohati tuli ka paar päris hästi välja. Aga alati saab paremini,“ sõnas noor mängumees lühiusutluses. Ka finaalis jätkasid Ink/Raudkivi võidukäiku ning alistasid Smirnov/Panagidise 6:2, 6:0. Kokku kaotasid Ink/Raudkivi neljas kohtumises vaid seitse geimi ning võitsid nii oma esimese Tennise Europe`i turniiri tiitli.

Smirnov ütles pärast paarismängufinaali, et tunneb ennast hästi. „Paarismängus läks kenasti, finaalis küll partner Panagidis eksis lubamatult palju ja mina pidin põhiliselt tassima. Mängu alguses olid meil mõned võimalused, aga ei kasutanud neid ära.“ Eesti poistest üksikmängus ainsana nelja parema hulka jõudnud MK Tenniseklubis tenniseharidust omandav Smirnov lisas, et mängis kogu turniiri vältel tõusvas joones. „Ainult poolfinaali otsustav tie-break taanlase Hanseni vastu jääb kripeldama,“ lisas ta.

Võiduka US Tenniseakadeemia paari liige Ken Ink rääkis, et paarismäng läks hästi. „Meil oli igaks mänguks kindel plaan, sellest püüdsime kinni pidada. Näiteks finaalis surusime Küprose poissi. Edu võtmeks oli julgus vahele minna ja muidugi eksisime ka ikka väga vähe,“ kinnitas ta.

Smirnov ja Punger alustavad kodulinnas peetavat TE U14 turniiri esmaspäeval põhitabelis. Nii Ink kui Raudkivi sõidavad aga homme juba Tartusse, kus alustavad Estonian Openi U14 kvalifikatsiooniturniiri.

Tennisnet edastab peagi info ka tüdrukute turniiri kohta, kust Eestile on tulemas häid uudiseid.

scroll to top