Aina paremaks läheb: Kaia Kanepi võitis kahes setis ja mängib pühapäeval Washingtoni finaalis

Kaia Kanepi Washingtoni turniiri poolfinaalis. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi esitas kindlasti oma turniiri parima partii, kui võitis Washingtonis Citi Openi poolfinaalis Daria Saville’i (Austraalia, WTA 88,) 6:3, 6:1.

Seekord läks kõik lepase reega juba esimestest pallivahetustest alates – Kaia võitis 11 esimest punkti ja juhtis vastase servil 2:0, 40:0. Saville võitis seejärel kaks punkti, aga teise servimurde sai Kaia ikkagi kätte. Kuid vahel isegi oma parimates mängudes tuleb Kaial sisse üks halb servigeim ja nii ka seekord, kui ta seisul 3:0 pallingu loovutas. Aga see nõrgem hetk tuli õigel ajal, sest Kaial oli ju ühemurdeline varu. Pärast seda ei olnud Kaia enam üheski servigeimis hädas, vaid korra oli tema pallingul seis 30:30, aga ühtki murdepalli vastane enam ei saanud.

Avaseti seisul 4:2 ka mäng korraks katkes ligi kümneks minutiks, sest Saville tõmbas servimisel seljalihase ära. Arstipausi võttis ta lausa geimi keskel, nii suur valu oli seljas. Kuid füsioterapeut aitas ja selle geimi sai Saville naasmisel kätte, kuid see oli tema eelviimane võidetud geim. Järgmisest 9st geimist 8 võitis Kaia, kes üllatas vastast pidevate piiripallide ja suunamuutustega. Saville laiutas käsi, korra loopis ka reketit, aga jäi enam-vähem rahulikuks. Kui austraallanna tuli võitja kätt suruma: ütles tema ilme, et ma ei oleks niikuinii saanud midagi teha.

Esimese seti statistikas oli Kaial kirjas 8 äralööki ja ainult 2 lihtviga, kuid tundub, et ka seekord oli vigade arvestaja mõned lihtvead lugenud sunnituteks. Jäi mulje, et Saville tegi umbes kümmekond (talle pandi kirja 4) ja Kaia 5-6 lihtviga. Kahjuks teise seti statistika puudub, aga äralööke tegi Kaia seal veel rohkem kui 8, selles võib olla kindel. Igatahes oli see eestlanna hiilgepartii ja täiesti nagu öö ja päev tema teise ringi mänguga hiinlanna Lin Zhu vastu. Eilne matš Anna Kalinskajaga oli midagi vahepealset, umbes poole mängust tegutses Kaia sama hästi nagu täna, aga ülejäänud poole kehvemini.

Väljaku intervjuus ütles Kaia, et õnneks olid tal kaks esimest mängu õhtul ja täna sai kiiresti hakkama, seetõttu pole palavus eriti kurnanud. “Ainult eile oli probleeme,” ütles ta ja lisas, et Saville’i vigastuspaus teda ei häirinud: “Keskendun alati oma löökidele ega mõtle, mis seisus on vastane.” Veel küsiti Kaialt, et ilmselt on ta Eestis suur kuulsus ja praegu ka elatakse talle kaasa, aga tennisist vastase, et ta ei tea, mis kodus toimub, sest ei loe uudiseid enda kohta. “Aga tennis on meil populaarne küll,” lisas ta.

Homme mängib Kaia karjääri kümnenda WTA finaali. Esimesed kaheksa neist leidsid aset aastatel 2006-2013 ja neist finaalidest võitis Kaia pooled ehk neli. Pärast aastase vigastuspausi järel naasmist mängis Kaia esimest korda finaalis 2021. aasta Gippsland Trophy turniiril Austraalias ja kaotas seal Elise Mertensile. Washingtoni finaalis kohtub Kaia Ljudmilla Samsonova (WTA 50.) ja Wang Xiyu (Hiina, 95.) vahelise mängu võitjaga. Avaldame tulemuse ja finaali eelloo hommikul.