fbpx
Close

Djokovic kindlustas pääsu poolfinaali, Cilic avas võiduarve

Novak Djokovic sai muremõtted peast ja naasis tuurile võitjana. / Foto: Zumapress/Scanpix

ATP finaalturniiril Londonis jätkab Gustavo Kuerteni alagrupis võimsaid esitusi maailma esireket Novak Djokovic (Serbia), kes teises voorus alistas Alexander Zverevi (Saksamaa, 3) 6:4, 6:1.

Kaalukeeleks sai esimese seti lõpp. Seisul 4:4 oli Zverevil kolm murdepalli, aga Djokovic päästis need ja murdis ise vastase pallingu järgmises geimis, mis tähendas seega ka setivõitu. Teises setis oli seis veel 1:1, aga siis võitis Djokovic viis geimi järjest niimoodi, et loovutas neis kokku vaid kolm punkti. Kuigi Zverev lõi 9 ässa ja Djokovic ainult ühe, polnud sellest Saksamaa tennisistile kasu. Suurim vahe tuli sisse teisel servil, millest Djokovic võitis 70, aga Zverev ainult 35 % punktidest.

Djokovic kindlustas pääsu poolfinaali, kui õhtuses matšis John Isner (USA, 8) oli võitnud Marin Cilici (Horvaatia, 5) vastu esimese seti. Mängu võitis siiski Cilic 6:7, 6:3, 6:4, kuid kolme mehe “surnud ringi” korral ta ei saa enam Djokovici edestada. Esimeses setis oli Cilicil üks murdepall avageimis, aga Isneril väga head võimalused seisul 5:4 sett lõpetada, sest ta omas kolme murdepalli. Siiski läks sett tie-break’i, kus Isner oli kindlalt 7:2 üle.

Teises setis seisul 3:2 ebaõnnestus Cilici esimene murdmiskatse, aga seisul 4:3 suutis ta lõpuks Isneri pallingu esmakordselt murda ja sett võita. Nii heade servijate kohta uskumatu lugu juhtus aga otsustava seti algul, kui tehti lausa kolm murret järjest! Esmalt Cilic, siis Isner ja siis uuesti Cilic. Nüüd oli Isner murtud, enam ta üheski Cilici servigeimis võimalust ei saanud. Siiski on Djokovici kõrval teisena edasi pääseda võimalik veel kõigil, ka Isneril, kel kirjas kaks kaotust – kui ta võidab Zverevi kahes setis ning Cilic kaotab Djokovicile.

Paarismängu ATP finaalturniiril võitsid Knowles/Nestori alagrupis Mike Bryan ja Jack Sock (USA) Oliver Marachi (Austria) ja Mate Pavici (Horvaatia) 6:4 7:6(4) ning Pierre-Hugues Herbert ja Nicolas Mahut (Prantsusmaa) Lukasz Kuboti (Poola) ja Marcelo Melo (Brasiilia) 6:2, 6:4. Juhivad Bryan/Sock 2 võiduga, kuid nad pole veel kindlustanud esikohta, kui kaotaksid viimases voorus kahes setis Herbert/Mahut’le. Tõsi, isegi sel juhul on neil head šansid edasi pääseda, kui teises mängus Marach/Pavic ei võida 2:0 Kubot/Melo.

scroll to top