fbpx
Close

Aasta mahamängimine? Maria Sakkari juhtis suurelt, aga kaotas Ons Jabeurile

Maria Sakkari WTA finaalturniiril. / Foto: Reuters/Scanpix

Rooma WTA 1000 turniiri veerandfinaalis toimus dramaatiline ärakukkumine, kui kindlalt võidule liikunud Maria Sakkari (Kreeka, 4) kaotas suurest eduseisust Ons Jabeurile (Tuneesia, 9).

Kui Sakkari võitis teises setis Jabeuri pallingu vastase 40:0 eduseisult, võis arvata, et tuneeslanna vaim on murtud, sest Sakkari juhtis 6:1, 5:2. Ta läks veel oma pallingul 30:0 ette ja siis hakkas juhtuma. Kreeklanna ei saanud enam üldse palli väljakule, kordamööda lõi ta võrku või auti. Ainult sellega võib Sakkari ennast lohutada, et matšpalli tal ei olnud.

Kuid tõenäoliselt on 6:1, 5:2, 30:0 eduseisult kaotamine tänavuse aasta naiste tipptennise kõige masendavam äravajumine. Meenutame, et Peterburi turniiri finaalis oli Sakkari Anett Kontaveidi vastu otustavas setis 5:2 ees, aga tollal oli vähemalt senine mäng olnud enam-vähem võrdne. Nüüd aga Sakkari valitses täielikult, tema teravuse vastu ei aidanud Jabeuri mingi kavalus. Aga kui ise ei saa, tuleb vastane appi ja nii võiski Jabeur tähistada alates Madridi turniirist 10ndat võitu järjest, seekord tulemusega 1:6, 7:5, 6:1.

Sakkari on üks maailma stabiilsemaid mängijaid, aga on karjääri jooksul võitnud ainult ühe WTA turniiri. Millegipärast võistluse otsustavas faasis (tavaliselt küll poolfinaalis või finaalis) ei pea tema närv vastu. Eelmisel hooajal kaotas Sakkari 9st poolfinaalist 8, neist viimase WTA finaalturniriil taas Kontaveidile.

Jabeuri kõrval on poolfinaali pääsenud veel Iga Swiatek (Poola, 1) ja Arina Sabalenka (Valgevene, 3), kes kohtuvad omavahel. Swiatek võitis Bianca Andreescu (Kanada) 7:6, 6:0 ja Sabalenaka Amanda Anisimova (USA) 4:6, 6:3, 6:2. Muide, see oli Sabalenka esimene võit noore ameeriklanna üle, varem oli omavaheline seis 0:4.

Sakkari oleks tänase võiduga tõusnud maailma kolmandaks, aga nüüd jääb sellele kohale Paula Badosa (Hispaania). Hetkel on teine Barbora Krejcikova (Tšehhi), aga oleks ime, kui ta järgmiste nädalatega ei langeks, sest tal on esmalt kaitsta Strabourgi turniiri ja siis Prantsusmaa lahtiste võit (2000 punkti). Kontaveit on esialgu viies, kuid võib langeda kuuendaks. Jabeur või Sabalenka mööduvad temast Rooma turniiri võitmise korral. Kuna mõlemad võita ei saa, siis Anett jääbki kuuendaks, aga vastasel juhul püsib viiendana. Jabeuri jaoks on ka kuues koht karjääri kõrgeim.

scroll to top