Melbourne Parki tennisekompleksi suurimad staadionid ei ole nummerdatud vaid kannavad mingit nime, kas siis isiku-, koha- või sponsori nime.
Just nüüd, kui Austraalias on öö ning mängudes umbes 11-tunnine paus, on paslik kirjutada, kelle või mille järgi Australian Openi peamised mängupaigad nime on saanud.
Peaväljak Rod Laver Arena
Australian Openi peaväljakule anti Rod Laveri nimi 16. jaanuaril 2000 ehk siis uue sajandi esimese turniiri eel. Kui Australian Open kolis 1988. aastal Melbourne Parki kandis peaväljak “lohisevat” nime National Tennis Centre at Flinders Park ning hiljem aastatel 1996-2000 oli ta lihtsalt Centre Court.
Rod Laver (sündinud 9. augustil 1938) on kahtlemata Austraalia tenniseajaloo edukaim meesmängija. Kuigi Roy Emerson võitis temast ühe võrra rohkem slämmiturniire (vastavalt 12 ja 11), tegi ta seda osaliselt ajal, mil mängis amatöörina ja Laver oli siirdunud juba profiks. Ajal, mil nad koos mängisid, võitis Laver 6 (kaasa arvatud Suur Slämm 1962. aastal) ja Emerson 2 tiitlit. Kui algas profiajastu, võitis Laver veel viis slämmiturniiri ning neist jällegi neli samal aastal (1969), olles seega ainus tennisist maailmas, kes on Suure Slämmi välja mänginud kaks korda.
Praegu näeme Laverit sageli pealtvaatajana omanimelisel või mõnel muul tennisestaadionil, samuti on ta sageli andnud võitjatele üle karika. Laveriga kohtus omal ajal väljakul ka Toomas Leius. Meie mees küll kaotas, aga ta mängis staariga üpris tasavägiselt.
Pikka aega oli Rod Laver Arena (tollal küll teise nimega) ka Melbourne’i korvpalli kodu. Kohalik profiklubi pidas seal liigamänge, samuti külastas staadionit NBA All Star meeskond eesotsas Kareem Abdul Jabbariga. Kuid korvpalliväljak sai ka kriitikat, et korvirõngad ja -lauad polnud seal piisavalt kvaliteetsed. Kuid sellele vaatamata peeti praegusel Rod Laver Arenal aastatel 1992, 1996, 1997 ja 1999 Austraalia korvpalliliiga finaalseeria mänge. 2000. aastal ehk just siis, kui nuudeti nime, kolis korvpall praegusele Melbourne Arenale, millest ka allpool kirjutame.
Veel peeti tennisestaadionil ka 2007. aasta veespordialade MM-võistlused, kui tennise/korvpalliväljaku kohale paigutati bassein. 2006. aasta Briti Rahvaste Ühenduse mängude ajal oli paik aga võimlemisvõistluste päralt. Sageli on Rod Laver Arenal peetud ka kontserte, mille ajal mahub staadionile 16 200 pealtvaatajat, aga tennisemängul 14 800 inimest.
Margaret Court Arena
Kuna court tähendab inglise keeles ka tenniseväljakut, siis võiks ju Australian Openi tähtsuselt teine staadion olla isegi Margaret Court Court, kuid Arena on igati sobivam, sest nagu juba Laveri väljaku puhul lugesite, ei mängita siin ainult tennist.
See staadion valmis 1987. aastal ning seega oli olemas algusest peale Australian Openi mängude pidamiseks. Kuni 2003. aastani kandis ta nime Show Court 1. Aga siis, jällegi jaanuaris turniiri eel, nimetati staadion Margaret Courti (sündinud 16. juulil 1942) auks.
Court püsib senini nii naiste kui meeste arvestuses kokku slämmiturniiride kõige võidukama mängijana, kellel on kirjas 24 üksikmängu esikohta, kuid talle hingab kuklasse Serena Williams 23 esikohaga. Pisut suurema osa võitudest saavutas Court amatöörina, kuid 11 esikohta 24st profina. Tema slämmivõidud jagunevad nii: Australian Open 11 (võrdne arv Rafael Nadali esikohtadega Prantsusmaa lahtistel), US Open ja French Open 5, Wimbledon 3. Suure Slämmi mängis Court välja juba profina 1970. aastal. 1962, 1965 ja 1973 olid aastad, mil Court võitis neljast turniirist kolm.
Viimastel aastatel on esile kerkinud nõudmisi, et Margaret Courti nimi tuleks tennisestaadionilt ära võtta. Olles Austraalia kristliku kiriku üks liidreid, on Court rangete pereväärtuste kaitsja, millega seoses on ta teravalt kritiseerinud homoseksuaalseid suhteid. See aga tänapäeva läänemaailmas enam ei kõlba. Kriitika Courti aadressil on seda tugevam, et gay-kogukonna esindajad on ju ka tema pikaaegne rivaal Billie Jean King ja hilisem tipptennisist Martina Navratilova.
Kui aga tulla tagasi tennisestaadioni juurde, siis 2014. aastal Margaret Court Arena renoveeriti ja sellest alates mahutab staadion 7500 (varem 6000) pealtvaatajat. Ka siin on mängitud korvpalli ja peetud kontserte.
Melbourne Arena
Melbourne Arena on uuem kui eespool tutvustatud kaks staadioni ja valmis 2000. aastal. Algul kandis ta nime Melbourne Multi Purpose Venue, mis viitab sellele, et siin on võimalik läbi viia väga erinevaid võistlusi. Näiteks on staadioni sisse ehitatud ka velotrekk, aga tennise- või korvpallimängude ajal on see tribüüniga kaetud.
Kuni tänavuseni kandis Australian Openi tähtsuselt kolmas võistluspaik sponsorite nimesid – aastatel 2000-2008 oli ta Vodafone Arena ja 2008-2018 Hisense Arena. Eelmise aasta augustis aga otsustati, et kommertsnime enam ei tule ning võistluslinna ennast oleks ka vaja mingi nimega rõhutada. Suuruselt on tegemist teise väljakuga, sest Melbourne Arena mahutab 10 500 pealtvaatajat.
Melbourne Arena on praegu kohaliku korvpallimeeskonna Melbourne United koduväljak, samuti peetakse siin naiste pallimänguala netballi rahvuslikke võistlusi. 2006. aasta Briti Rahvaste Ühenduse mängude ajal toimus siin mitu erinevat ala eesotsas korvpalliga. Kahel korral (2004 ja 2012) on Melbourne Arenal peetud trekisõidu MM-võistlusi ning loomulikult ka erinevatel aegadel kontserte.
1573 Arena
Lühidalt mainime, et 1573 Arena on Melbourne Parki tähtsuselt neljanda väljaku uus nimetus ja nii imelik kui see ka pole, tähistab see number mingit Hiina joogi-, kaasa arvatud alkoholitootja firma nime. Nii et päris ilma sponsorinimeta ei ole nüüdki läbi saadud, kui Hisense just äsja ära muudeti.
Ülejäänud tenniseväljakud kannavad numbreid alates 3st. Seega peaks 3. väljak olema tähtsuselt viies. Niisugune lugu on juba üpris tuntud, on ju ka näiteks Inglismaa jalgpallis I liiga hoopis kolmas.