Neljandana asetatud Mark Lajal võitis Monastiris ITF-i M15 turniiri, kui alistas finaalis prantslase Constantine Bittoun Kouzmine’i 6:2, 3:6, 6:3.
Lajalile oli see kolmekuulise vahega teine ITF-i turniirivõit, eelmise saavutas ta 15. mail Heraklionis (Kreeka). Võime spekuleerida, et kui Lajal mänginuks sel nädalal Pärnus, võitnuks ta tiitli kodus, aga samas me ei saa olla selles kindel ja Eestile on oluline iga võit, mida kas või ITF-i tasemel saavutatakse. Seega tegi Lajal tulemuse põhjal õige otsuse, et mängis Monastiris.
Eesti on sel sajandil pea igal aastal võitnud ITF-i turniire. Otsa tegi lahti Kaia Kanepi, jätkasid Maret Ani, Margit Rüütel, Jürgen Zopp ning ühe esikohaga Jaak Põldma, eelmise kümnendi algul hakkas pihta Anett Kontaveidi ITF-i võitude ajastu. Temalt võttis teatepulga Vladimir Ivanov ning viimasel kuuel aastal on uuesti ITF-i turniire võitnud Kanepi ja Zopp, aga ka Kenneth Raisma, Elena Malõgina ja Kristjan Tamm. Sel aastal lisandusid võitjate nimekirja Lajal ja Maileen Nuudi. Muidugi võinuks meil võite olla rohkemgi, aga “viga” on selles, et Kanepi, Kontaveit ja Zopp jõudsid kiiresti uuele tasemele ega mänginud enam ITF-i turniire, vaid hakkasid võitma WTA ja ATP Challenger turniire.
Lajal alustas Monastiri finaali bravuurselt, kui oli seisul 3:0 kaotanud vaid ühe punkti oma servil, aga võitnud vastase kaks pallingugeimi nulliga. Seejärel tuli Lajal oma servil välja 0:30 kaotusseisust ja sisuliselt pani esimesele setile sellega punkti.
Kuid mäng võrdsustus üha rohkem ja teises setis õnnestus ainus murre teha prantslasel. Lajalil jäi üks murdepall realiseerimata, aga rohkem tal neid teises setis polnud. Otsustav sett algas pingelise geimiga, kus Lajal päästis viis murdepalli ja kaitses oma servi. Kuid Bittoun Kouzmine vastas samaga, kui päästis järgmise geimi 15:40 kaotusseisust. Aga seisul 3:2 saabus lahendus – Lajal realiseeris kolmanda murdepalli, läks ette 4:2 ja pidi nüüd võitmiseks edukalt lõpetama kaks servigeimi. Sellega tuli ta kindlalt toime, esimeses servigeimis loovutas ta kaks ja viimases seisul 5:3 ühe punkti.
Samas oli üldpunktide arv 89:71 palju rohkem Lajali kasuks, kui seis eeldaks. Eestlane sai ka tunduvalt rohkem punkte otse servist, sest võitis ässad 9:4 ja tegi topeltvigu vähem (3:7). Lajali esimene serv on kujunenud tema tõeliseks relvaks, täna lõi ta seda sisse 71% ja võitis esimeselt pallingult 79% punktidest. Selliste numbritega naljalt üle ühe-kahe oma servi ei kaota ja Lajal piirduski täna vaid ühe servigeimi loovutamisega. Murdepalle realiseeris Lajal 8st 3 ja Bittoun Kouzmine 6st 1.
Monastiri turniiri võidupunktid viivad Lajali maailma edetabelis TOP600 sisse, aga mõistagi ei ole võimalik arvutada, millisele kohale täpselt, sest paljud rivaalid saavad ka punkte juurde. Lajal püsib Eesti esireketi kohal.