WTA finaalturniiril Guadalajaras võitis kahe hispaanlanna omavahelises poolfinaalis Garbine Muguruza (6) Paula Badosa (7) veidi alla pooleteise tunni kestnud mängus 6:3, 6:3.
Muguruza alustas turniiri kaotusega Karolina Pliškovale (Tšehhi, 3) kolmes setis ja siis kaotas ka esimese seti 2:6 Babrora Krejcikovale (Tšehhi, 2). Pärast seda on Muguruza võitnud kuus setti järjest, kusjuures kõik need on lõppenud tulemusega 6:3 või 6:4. Ühe servigeimi ta teises setis Krejcikovale kaotas, aga viimases viies setis ei ole Muguruza oma pallingut loovutanud. Seda sai tunda ka Anett Kontaveit (8), kes alagrupi viimases mängus värskele finalistile kaotas 4:6, 4:6.
Tundus, et poolfinaalis mängis Muguruza veel paremini kui alagrupiturniiril. Ta haaras ohjad üsna kiiresti, suutis tagajoonemängus regulaarselt palli pikana hoida ja pani Badosa surve alla. Noorem hispaanlanna, kes esmaspäeval tähistas 24. sünnipäeva, tundus Muguruza kõrval loiuna, jäi pallide löömisega alatihti hiljaks ja tegi rohkem lihtvigu. Esimese servimurde tegi Muguruza seisul 2:1, aga teise seisul 5:3, kui tal oli veel seti võitmiseks oma palling varus.
Tundus, et Badosa pisut ärkas teise seti algul, kui ta jäi oma pallingul taas kaotusseisu. Lõpuks Badosa selle geimi kaotas, aga tema mängus võis märgata elavnemist. Uuesti tekkis väike lootus, kui Badosa tuli välja 1:4, 0:40 kaotusseisust. Aga Muguruza oli ikkagi parem ja ainus hea seis, mille Badosa saavutas, oli üheksandas geimis, kui 5:3 peal jäi Muguruza servil 0:30 taha. Kuid ei tulnud ka siit murret ja nii läks Muguruza finaali.
Seda, et WTA finaalturniiril kindlat favoriiti pole, räägiti juba siis, kui kaheksa finalisti olid selgunud. Ent Muguruza oli nende kaheksa seas ikkagi üks viimaseid, keda võitjaks pakuti. Varakevadel heas vormis olnud hispaanlanna tundus aasta teisel poolel kahvatu ning isegi tema turniirivõitu Chicagos peeti õnnelikuks juhuseks. Pärast seda, kui ta Moskva turniiril kaotas Kontaveidile 1:6, 1:6, hakatigi kunagist maailma esireketit ja kahekordset slämmiturniiri võitjat maha kandma. Spetsialistid väitsid, et varasemad kogemused (Muguruza mängis neljandal finaalturniiril) seekord ei loe ja võidule hakkavad mängima teised. Nüüd on aga Muguruza finaalis ja ootab vastast kell 3.30 algavast poolfinaalist Kontaveit – Maria Sakkari (Kreeka, 4).
Badosa jäi äralöökidega peale 20:17, aga lihtvigu tegi ta 30 Muguruza 21 vastu. Ka sunnitud vigade arv oli Badosal suurem. Seetõttu on äralöökide võitmine ikkagi petlik, sest punkte, kus Badosa eksis Muguruza surve all, oli palju. Sunnitud vead näitavad samamoodi vastase agressiivsust nagu äralöögid. Ette võis arvata, et Badosa lööb esimest servi sisse täpsemini (66% vs 58%), aga esimeselt servilt võitis Muguruza 81 ja Badosa 71% punktidest. Murdepalle realiseeris Muguruza 11st 3 ja Badosa 3st 0. Muguruza 11st murdepallist 8 olid teise seti kahes geimis, millest ühe ta võitis, aga teist mitte. See-eest realiseeris Muguruza avasetis 3st murdepallist 2.
Kas meil on teha mingeid järeldusi Anett Kontaveidi mänguks? Jah, oleks justkui kaks risti vastupidist järeldust. Esiteks, Badosa kindlustas samamoodi nagu Anett edasipääsu kahe võiduga ja viimases alagrupimängus enam võitmisest suurt ei hoolinud. Kuid see ükskõiksus kandus kuidagi üle ka tänasesse poolfinaali ja see teeb ärevaks, et kuidas Anett sellest üle saab? Teine järeldus on aga see, et kui Teotihuacani alagrupi teine naine võitis nii kindlalt Chichen Itza alagrupi parimat, peaks ju Anett ka Sakkarist üle olema? Varsti näeme, kumb stsenaarium käiku läheb või tuleb hoopis tasavägine mäng.
WTA edetabeli kohta võiks veel lisada, et Muguruza kindlustas 2021. aasta lõpetamise maailma kolmanda reketina, Badosa enam kaheksandast kohast kõrgemale ei tõuse. Sellega on ka Anett vähemalt maailm seitsmes ning turniiri võitmine ei tõstaks teda rohkem kui üks koht kõrgemale.