Elena Malõgina ja Siim Troost alustasid kvalifikatsiooni hästi

– Hohenzollerni kindlus Hechingenis / Foto: Pixabay

ITF World Tennis Touri raames peetavatel turniiridel löövad sel nädalal kaasa kaks Eesti tennisisti: Elena Malõgina Hechingenis (Saksamaa) ja Siim Troost Koszalinis (Poola).

Hechingeni turniir on koguni 60,000 USD suuruse auhinnafondiga, Kozsalini turniir aga madalaima 15,000 USD suuruse auhinnafondiga. Nii Malõgina kui Troost loositi kvalifikatsioonitabelisse, sest nende edetabelikohad ei võimaldanud pääsu otse põhitabelisse.

Elena Malõgina (ITF 146.) alustas hästi. Kvalifikatsioonis seitsmenda asetusega Alice Rame (Prantsusmaa, WTA 542., ITF 107.), kes tuli Malõginale vastu, on karjääri jooksul võitnud kolm ITF turniiri, neist ühe sel aastal. Malõgina sai teenitud võidu 6:4 6:3. Tähelepanuväärne, et Malõgina jäi mõlema seti alguses 0:2 kaotusseisu, ent seejärel ei andnud palju sõnaõigust vastasele. Pääsu eest põhitabelisse kohtub Malõgina Michaela Bayerlovaga (Tšehhimaa), kes asub WTA rankingus 621., aga ITF rankingus 277. kohal.

Paarismängus ei Malõgina kaasa ei tee.

Siim Troost (ITF 1841.) asetati Poolas kvalifikatsioonis kuuendaks. Esimese vastase Ivan Yatsuki (USA, 2458.) alistas Troost 6:4 6:4. Koha kindlustamiseks põhitabelisse peab Troost alistama homme Daniel Paty (Tšehhimaa, 1967.).