fbpx
Close

15 ässa löönud Daniil Glinka alistas Falunis esimesena asetatud prantslase! (uudis täiendatud)

– Daniil Glinka / Foto: Viktor Burkivski

Suurepäraselt alustas Falunis (Rootsi) ITF-i 25 000 dollari auhinnafondiga võistluse põhiturniiri Daniil Glinka, kes pärast kvalifikatsiooni läbimist alistas avaringis esimesena asetatud Baptiste Crepatte’i (Prantsusmaa) 4:6, 6:2, 6:4.

25-aastane Crepatte asub ATP edetabelis koguni 280. kohal ehk ligi paarsada kohta eespool Eesti esireketist Jürgen Zoppist. Tõsi, Crepatte’i parimad tulemused pärinevad eelmise aasta novembrist, kui ta võitis järjest kolm ITF-i turniiri. Sel hooajal ei ole prantslane nii kindlalt mänginud. Glinka ise asub hetkel 1221. kohal, aga peaks nüüd tegema korraliku tõusu.

Crepatte alustas mängu kohe 3:0 eduga, kuid sealt alates oli kindlam Glinka. Eesti tennisist viigistas seisu 3:3 ja kuigi ta esimese seti siiski kaotas, oli Glinka teises setis kindlalt üle. Seisult 0:1 võitis ta järjest viis geimi, mille jooksul Crepatte sai üldse vaid kolm (!) punkti. Otsustav sett kulges tasavägiselt seisuni 4:4 ja siis Glinka murdis kindlalt, vastane sai oma servigeimis ainult ühe punkti. Viimases geimis pidi veel Glinka üle elama kergelt äreva hetke, kui tuli välja 0:30 kaotusseisust.

Serv oli kindlasti Eesti mängija trump, ta lõi koguni 15 ässa ja tegi selle kõrval vaid kaks topeltviga. Prantslase serv polnud ka kehv – 9 ässa ja 3 topeltviga. Protsentidega oli aga Glinka kindlamalt ees: esimene serv õnnestus 64% ja ta võitis sellelt 73% punktidest, vastasel olid need arvud 53 ja 66%. Murdepalle realiseeris Glinka 6st 4 ja Crepatte 3st 2.

Glinka treeningupartnerina turniirile sõitnud Karl Kiur Saar iseloomustas tänast mängu nii: “Esimeses setis Daniil ei alustanud kõige paremini, aga püsis seejärel ilusasti mängus. Teises ja kolmandas setis tõstis Daniil taset ja mäng sujus aina paremini. Ta pani vastase surve alla ja vigu palju ei teinud. Vastane ilmselt seda ei oodanud, ta lasi ennast ilmselgelt segada Daniili õnnestunud mängust ja kohtunikku ka ei usaldanud. Kolmandas setis püüdis vastane uuesti vastu hakata, aga Daniil hoidis taset ning murdis väga hea mänguga vastase servi.”

Glinka kohtub teises ringis eakaaslase (mõlemad 19) Sandro Koppiga (Austria), kes on ATP edetabelis 817. kohal.

scroll to top