fbpx
Close

Djokovic: kui oleksin kolm korda raskem, võiksin sumos edu saavutada

Maailma esireket Novak Djokovic käis enne Tokyo ATP turniiri tutvumas Jaapani rahvusliku spordiala sumoga, kus 10-15 aastat tagasi oli edukas ka eestlane Baruto, pärisnimega Kaido Höövelson.

Djokovic külastas Ryogoku kultuurikeskust, kus lisaks jaapani toidu restoranile on maha pandud ka sumoring, kus võib endisi maadlejaid näha võtteid näitamas.

Djokovic mitte ainult ei vaadanud sumomeeste trenni, vaid astus ka ise ringi. “See oli erakordne kogemus. Kui eile helistasin isale ja ütlesin, et mul on võimalus kohtuda sumomeestega, siis ta tuletas meelde, kuidas me omal ajal telerist matše vaatasime ja Akebonole (üks endisi maailma tippe – toim) kaasa elasime,” märkis Djokovic.

Serbia tennisist proovis ka sumomeestega jõudu, aga edutult. “Sumo jaoks olen ma veidi vormist väljas,” naljatas Djokovic. “Peaksin selleks natuke kilosid lisama. Täpsemalt öeldes peaksin kaaluma kolm korda nii palju kui praegu.” Samas imestas Djokovic, et rasked mehed on nii painduvad ja üpris kiired. “Ei oleks aimanud, et sellisel raskejõustikualal võib niisugust liikuvust näha,” lisas maailma esireket.

Päev pärast sumoga tutvumist ehk siis täna oli Djokovic tenniseväljakul edukas, ta võitis avaringis Alexei Popyrini (Kanada) 6:4, 6:2.


scroll to top