11 topeltviga teinud Kenneth Raisma langes Bulgaarias välja

– Kenneth Raisma / Foto: Siim Semiskar

Kenneth Raisma (ITF 615.) ei saanud Sozopoli (Bulgaaria) 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiril kahjuks jagu 30-aastasest rumeenlasest Petru-Alexandru Luncanust, kaotades 6:7, 2:6.

Luncanu, kes parimal ajal on olnud ATP edetabeli 304. reket (seega enam-vähem sama kõrgel kui Vladimir Ivanov), asub tänase seisuga ITF-i edetabelis 1142. kohal ning poleks tohtinud olla Raismale kuigi raske pähkel katki hammustada, aga eestlase 11 topeltviga oli kindlasti liiast.

Samas ei ütle statistika, et topeltvead kindlasti mängu otsustanuks, sest ka tõrjegeimides polnud Raisma veenev. Ta teenis mängu jooksul vaid ühe murdepalli, mille ka realiseeris, kui läks esimeses setis 2:1 ette. Aga kohe järgmises geimis andis ta servimurde tagasi. Sett lõppes tie-breakiga, kus Raisma pääses ette 6:4, aga kaotas siis neli punkti järjest. Teises setis rauges eestlase vastupanu seisul 2:1, kui ta kaotas viis geimi järjest.

Liivaväljakul pole võib-olla kolm kaotatud servigeimi isegi palju, aga antud juhul oli, sest Luncanu servis kindlamalt. Raisma lõi 11 topeltvea kõrval küll 4 ässa, aga esimese servi protsent (49) jättis ka soovida. Siiski võitsid mehed esimeselt pallingult punkte enam-vähem võrdselt (Luncanu 77 ja Raisma 76%), kuid teiselt pallingult võitis rumeenlane 56, aga Raisma 36% punktidest. Siin tulidki mängu topeltvead – ilma neid arvestamata võitis Raisma teiselt servilt mängu läinud pallidest täpselt pooled (28st 14).

Raisma treener Andres Kuhi, kes Bulgaarias õpilasega kaasas pole, aga nägi tema mängu eelmisel kahel nädalal Usbekistanis, nentis, et teine serv on praegu probleem. “Kenneth õpib tehnikat ümber, aga pole veel muutusega täielikult harjunud. Ei saa öelda, et topeltvead tulevad ainult mängupingest, sest esialgu ei ole ka treeningul veel teise serviga asjad korras. Kuid töö uue tehnika omandamise nimel käib,” ütles Kuhi.

Paarismängus andsid Raisma ja Daniil Glinka veerandfinaalis loobumisvõidu bulgaarlastele Martin Dimitrovile ja Dian Nedevile.