Meeste üksikmängu pingeline teine ring tõi ka üllatusi

Christopher Robin Klettenberg võitis päeva pikima matši. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Eesti meistrivõistlustel selgusid täna üksikmängude veerandfinalistid ja homme mängitakse juba medalitele, sest veerandfinaalide võitjaile on see garanteeritud.

Naiste üksikmängus täna põnevust ei olnud, sest favoriidid said kergelt hakkama. Taas oli kõige keerulisem Grete Gullil (6), kes juba eile rääkis, et loosiga tal ei vedanud. Täna alistas ta Gerda Reinaru 6:4, 6:3, aga teised asetatud mängijad said hakkama ühe kuni nelja geimi loovutamisega. Ainsana langes välja Alissia Aleksandra Kivi (8), kes kaotas Andrea Rootsile 1:6, 0:6, aga pigem on see tulemus seaduspärane.

Vaata naiste üksikmängu tabelit siit.

Hoopis teistsuguselt kulgesid täna meeste üksikmängu 2. ringi kohtumised, kus nii mõneski mängus võiski põnevust oodata. Päeva naelaks kujunes Johannes Seemani (5) ja Christopher Robin Klettenbergi kohtumine. Võitlust oli viimase punktini, mõlemad mehed elasid oma õnnestumistele häälekalt kaasa, aga Klettenbergi võitlusvaim oli tugevam ja ta sai 7:5, 2:6, 7:6 võidu.

Klettenberg on viimasel ajal rohkem treener kui mängija, aga tema tase pole kuhugi kadunud ja sellest piisas Seemani alistamiseks. “Olin terve mängu tahtmist täis ja teadsin, et mul on veel seda mängu, mille pealt võidelda ja lõpuni joosta,” ütles Klettenberg. “Olen viimase kuu jooksul tõsisemalt treeninud, aga muidugi nii palju ma ei harjuta nagu Seeman. Kuid ettevalmistus toimis ja jalad liikusid. Kohati olin isegi üllatunud, et kolmanda seti nii hästi vastu pidasin. Sain küll aprillis Eesti karikavõistlustel selgelt lüüa Sten Hiiesalult, aga seal oli mängude programm tihedam ja väsisin lihtsalt ära.”

Umbes sarnane oli Siim Troosti (2) seis, kes kohtus Karl Kiur Saarega. Ka Saar on praegu juba pigem treener ja mängib rohkem vana rasva peal. Kuid Troost ennast selliselt üllatada ei lasknud nagu Seeman ja alistas Saare 6:2, 6:2. Kõlas arvamusi, et Saarel ei jätkunud siiski nii palju tahtmist ja võitlusvaimu nagu Klettenbergil. Nüüd ongi homme huvitav vaadata, kuidas Troost saab hakkama Klettenbergiga, sest nad kohtuvad omavahel. Asetatutest langesid välja ka Denis Maijorov (7), kes kaotas Henri Inkile 4:6, 5:7, ja Hiiesalu (6), kes kaotas Markus Mölderile 2:6, 3:6. Aga see viimane tulemus kindlasti üllatus pole, sest näiteks juunioride maailma edetabelis asub Mölder märksa kõrgemal kui Hiiesalu. Lisaks pidasid tasavägise mängu Robin Parts (3) ja Alexander Georg Mändma, ent siin jäi asetatud mees peale 6:2, 4:6, 6:1.

Teisipäeval peetakse üksikmängudes kõik veerandfinaalid, mängud algavad Tallinna Kalevi väljakutel kell 11. Meestest kohtuvad lisaks juba mainitud paarile Troost – Klettenberg veel Daniil Glinka (1) – Georg Strasch (8), Kenneth Raisma (4) – Ink ja Parts – Mölder. Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

Naiste üksikmängu veerandfinaalpaarid: Elena Malõgina (1) – Helena Narmont (5), Anet Angelika Koskel (3) – Polina Ramenskaja (7), Laura Rahnel (4) – Roots ja Maileen Nuudi (2) – Gull.