Zverev on närvis: miks Federer minust edetabelis ikka veel eespool on?

– Alexander Zverev / Foto: Reuters/Scanpix

Maailma seitsmes reket Alexander Zverev pole sugugi rahul külmutatud edetabelikohtade süsteemiga, eriti ajab Saksamaa tennisisti närvi Šveitsi legendi Roger Federeri paiknemine temast kõrgemal positsioonil.

Federer oli kuni möödunud nädalani tennisekarussellist eemal sisuliselt 14 kuud, kuid ATP ränkingus kuuendal kohal. Koha võrra kõrgemal, kui Zverev.

Samal ajal kui Federer võistluspausil oli, jõudis Zverev US Openil finaali, finaalis oli Saksamaad esindav venelane ka Pariisi Mastersil, lisaks võitis ta Kölnis kaks turniiri.

„Olen Federeri suurim fänn, kuid ta ei mänginud üle aasta ja on minust edetabelis eespool. Mängisin suure slämmi finaalis, Pariisi Mastersi finaalis, see süsteem on totaalselt puudulik,“ ütles Zverev We Are Tennisele.

Zverev võistleb käesoleval nädalal, Federer tagasi treeningutel

Zverev astus esmaspäeval esimest korda võistlustulle pärast Austraalia lahtiseid meistrivõistlusi, ta alustas turniiri Acapulcos. Zverev võitis Mexican Openi ATP500 turniiri avaringis tulikuuma Hispaania suurlootuse, alles 17-aastase Carlos Alcarazi (ATP 132.) 6:1, 6:3 ning kohtub järgmises ringis Ungari päritolu Serbia tennisisti Laslo Djerega.

Federer omakorda naasis pärast Dohas veerandfinaalis grusiini Nikoloz Basilašvili käest saadud kaotust treeningutele. „Oli suurepärane tagasi ATP-tuuril olla, nautisin iga Dohas mängitud minutit. Suur tänu parimale ja ustavale tiimile. Otsustasin, et parem on, kui naasen treeningutele,“ sõnas 39-aastane šveitslane pärast allajäämist grusiinile.