fbpx
Close

Zverev lülitas ATP finaalturniiril välja Federeri

– Alexander Zverev / Foto: AFP/Scanpix

ATP finaalturniiril Londonis ei tule oodatud finaali Novak Djokovici (Serbia, 1) ja Roger Federeri (Šveits, 2) vahel, sest kahe peamise soosiku maadejagamisse sekkus tänases poolfinaalis otsustavalt Alexander Zverev (Saksamaa, 3).

Zverev alistas Federeri 7:5, 7:6, kuigi tema ässade arv (7) oli seekord tagasihoidlik võrreldes eelmise kohtumisega, kus Saksamaa tennisist virutas 18 ässa. Esimeses setis hoidsid mõlemad oma pallingut üsna kindlalt, kuni nagu välk selgest taevast murdis Zverev seisul 6:5 Federeri pallingu nulliga (!). Oma eelmises viies servigeimis oli Federer kokku kaotanud vaid viis punkti.

Teises setis tundus saabuvat murrang, kui Federer võitis Zverevi pallingugeimi ja asus juhtima 2:1. Aga kohe vastas Zverev samaga. Nii jõuti tie-break’i, kus otsustas ainult üks minimurre, mille Zverev tegi seisul 5:4. Zverevi esimese servi õnnestumisprotsent polnud samuti nii kõrge kui eile (Isneri vastu 75, täna 66%), aga ta mängis efektiivselt, võites 88% esimese pallingu punktidest. Federer jäi siin vastasele alla (57% õnnestus, 78% realiseeris). Servimurded õnnestusid Zverevil 100-protsendiliselt (2st 2), Federeril 3st 1. Kuid šveitslase kõik murded olid samas geimis, seega need kaks kaotatud punkti tegelikult midagi ei lugenud.

Kui palusime enne turniiri kolmel Eesti tennisespetsialistil ennustada edasipääsejaid, siis Zverevisse suhtusid kõik skeptiliselt, mis siis, et mees oli ju asetatud kolmandana. Arvati, et tal ei ole suurte turniiride võitmise kogemusi. Samas oli Zverev Federeri vastu üsna hästi mänginud, nüüd on nende omavaheline seis 3:3 või 4:4 (sõltuvalt sellest, kas lugeda sisse ka kaks Hopman Cupi mängu, kus kumbki võitis ühe). Kõvakattel oli seis enne tänast 1:1, Zverev võitis mullu Montreali finaalis, aga Federer siinsamas Londonis alagrupimängus.

Hilisõhtul selgub, kas Zverev kohtub finaalis Djokovici või Kevin Andersoniga (LAV, 4).

scroll to top