fbpx
Close

Vladimir Ivanov võitis Alexela Mastersi finaalis Siim Troosti

– Vladimir Ivanov / Foto: Siim Semiskar

Eesti tennise aastalõputurniiril Alexela Masters selgus laupäeval lõppjärjestus. Kui naistel oli võitja juba eile teada, siis meeste finaalis kohtusid Vladimir Ivanov ja Siim Troost.

Kui Vladimir Ivanov madistas eilses poolfinaalis Robin Erik Partsiga kõik kolm setti, siis Siim Troost pääses Morten Ritslaiu vastu kergema vaevaga. Enne finaali oligi üks küsimusi, kelle füüsiline seisukord on parem. Meeste senised kaks omavahelist kohtumist oli võitnud Ivanov.

Matš algas tasavägiselt, pooled geimid jõudsid esimeses setis tasamänguni. Ainsa servimurde realiseeris Ivanov seisul 4:4 ning tasuks setivõit 6:4. Troost eelistas lühemaid pallivahetusi ja kui esimene serv tal jooksis, siis sai ta healt positsioonilt võrku tungida. Ent Ivanov mängis tähtsamaid punkte paremini ja eelistas pikki pallivahetusi.

Teises setis mängupilt kardinaalselt muutus. Ivanov võttis kohe ohjad enda kätte, karistas võrku pürginud Troosti heade passeerlöökidega ning tegi vähe vigu. Troostil esimene serv enam ei jooksnud, paar topeltviga lipsas ka sisse ning mängukindlus kadus. Ivanovi soolo teises setis andis kindla 6:1 setivõidu. Seega kogu mäng talle tulemusega 6:4 6:1.

Turniiritabel.

scroll to top