fbpx
Close

WTA hooaja alguse kalender sarnaneb ATP omale, alustatakse Abu Dhabis

Abu Dhabi vaade. Foto: Pixabay

Reede õhtul avaldas lõpuks oma hooaja kalendri kuni Australian Open’ini ka WTA, meeste profitennise katusorganisatsioon ATP oli teinud seda varem.

Mingit üllatust selles kalendris pole, sest Abu Dhabi turniiri toimumisest kirjutas Tennisnet juba varem. See turniir kuulub WTA500 (endine Premier) kategooriasse ja on sel nädalal (5.-13. jaanuar) ainus. Meestel oli samal nädalal võimalik valida kahe ATP250 turniiri vahel. Samuti peetakse Araabia Ühendemiraatides, kuid Dubais Australian Openi kvalifikatsioon (10.-13. jaanuar).

AÜE-st sõidavad naismängijad tšarterlennuga Melbourne’i, kus nad pannakse kaheks nädalaks karantiini, kuid treenida ja võistluskeskuses lõunat süüa sel ajal saavad. Kuid karantiini esimesel nädalal tohib tennisist harjutada vaid ühe partneriga – kui seitsmendal päeval annab ta negatiivse koroonaproovi, siis teisel nädalal saab juba harjutada rohkemate mängijatega.

Nagu meeste kalendriski, on ka WTA paigutanud slämmiturniiri eelsele nädalale kaks WTA500 turniiri, mis mõlemad toimuvad Melbourne’is. Mängijad peaksid seega üsna võrdselt jagunema kahe turniiri vahel. Need võistlused peetakse 1.-6. veebruarini.

Erinevalt meeste kalendrist on aga naisproffidel võimalik mängida Melbourne’is ka WTA250 turniir alates 15. veebruarist. Siis on Australian Openil käimas teine nädal ja kasutusel vähem väljakuid, mistõttu tagumistel platsidel saavad sel turniiril mängida naistennisistid, kes Openil 16 parema hulka ei jõudnud.

Vaata WTA kahe esimese kuu kalendrit siit.

scroll to top