fbpx
Close

WTA finaalturniiril pääses viimasena esinelikusse Karolina Pliškova

– Karolina Pliskova / Foto: Chine Nouvelle/Sipapress/Scanpix

Shenzhenis peetaval WTA finaalturniiril jõudis täna lõpule alagrupiturniir, mis selgitas viimase poolfinalisti, kelleks osutus Karolina Pliškova (Tšehhi, 2).

Lillas alagrupis oli võitja selgunud juba kahe vooruga – tiitlikaitsja Elina Svitolina (Ukraina, 8) tagas pääsme poolfinaali. Täna alistas Svitolina kohtade jaotuse mõttes tähtsusetus, aga raha ja WTA punkte toovas matšis asendusmängija Sofia Kenini (USA) 7:5, 7:6. Kenin juhtis mõlemas setis oma pallingul 5:4, aga otsustaval hetkel loovutas servi. Teise seti tie-break lõppes ukrainlanna kasuks 12:10, kuid tema oli siin ka juhtiv pool, Kenin pääses ette vaid korraks seisul 10:9.

Teine mäng oli edasipääsu suhtes otsustav ning seni ühe võidu kogunud naiste kohtumises alistas Pliškova Simona Halepi (Rumeenia, 5) 6:0, 2:6, 6:4. Mäng kõikus kord ühele, kord teisele poole. Kui Pliškova alustas “kuiva” setivõiduga, siis vahepeal teenis ka Halep kuus geimi järjest – alates teise seti seisult 2:2 kuni otsustava seti eduni 2:0. Sellele vastas omakorda spurdiga Pliškova, kes asus juhtima 5:2, aga Halepil õnnestus pärast servimurret jõuda seisuni 5:4. Ent nüüd rumeenlanna enam oma servi ei hoidnud ja kaotaski mängu.

Huvitav, et tugeva servijana tuntud Pliškova kaotas seekord koguni viis oma pallingugeimi, ent samas ta võitis tervelt seitse tõrjegeimi ja sellega kompenseeris kõik.

Poolfinaalis lähevad vastamisi 1 ja 2 ehk Ashleigh Barty (Austraalia) – Pliškova ning 7 ja 8 ehk Belinda Bencic (Šveits) – Svitolina. Viimasel neljal hooajal on WTA finaalturniiri alati võitnud mängija, kes asetati esikaheksa tagumisse poolde – 2015. aastal Agnieszka Radwanska (Poola, 5), seejärel Dominika Cibulkova (Slovakkia, 7), Caroline Wozniacki (Taani, 6) ja Svitolina (6). Kas see rida tänavu kordub, veel homsetes poolfinaalides ei selgu, sest igal juhul saavad finaali keegi tabeli esimesest ja keegi teisest poolest.

scroll to top