fbpx
Close

Wimbledoni otsus tehakse homme, suure tõenäosusega jääb turniir ära

Wimbledoni 1. väljak, mis sai mullu katuse. / Foto: EPA/Scanpix

Wimbledoni turniiri korraldav All England Lawn Tennis Club (AELTC) koguneb koosolekuks homme, et otsustada, mis saab nende tänavusest võistlusest.

Kuid hoolimata sellest, et uudis öeldakse välja 1. aprillil (ja nalja kindlasti ei tehta!), on tennisespetsialistid juba praegu kindlad, et otsustakse turniir ära jätta. “Selles pole kahtlust,” ütles Saksamaa Sky telekanalile Dick Hordorff, kes on Saksamaa Tenniseföderatsiooni asepresident.

AELTC ei kavatsenud varasema plaani kohaselt kutsuda miitingut kokku aprillikuus, aga ilmselt on olukord koroonaviiruse pandeemiaga saanud sedavõrd selgeks, et turniir enam õigel ajal (29. juuni – 12. juuli) toimuda ei saa.

Briti ajaleht The Telegraph kirjutab, et AELTC on teistest korraldajatest selle võrra paremas olukorras, et võistluse ärajäämine on neil kindlustatud. Ent seal on klausel, et kindlustus maksab kahju välja vaid juhul, kui on olemas Briti valitsuse kindel käsk, milliseid üritusi ei tohi pidada. Esialgu veel otseselt taolist nõuet pole, kuid lähinädalate jooksul pidavat valitsus teatama rangemate meetmete kehtestamisest. Sel juhul pole Wimbledoni korraldajail turniiri ärajäämisest suurt kahju oodata.

Kuna olümpiamängude ärajäämisest juba teatati, siis tekkis Wimbledoni jaoks siiski üks “aken”, et pidada turniir näiteks juuli lõpus ja augusti algul. Kuid väidetavalt on suve teisel poolel Inglismaa ilmastikuolud muru seisukohalt halvemad ja just looduslikul pinnasel mängimise tõttu ei saa Wimbledoni turniiri daatumeid liiga palju ümber tõsta. Näiteks sügis, kuhu planeeris oma uue aja Prantsusmaa lahtised, ei sobi enam Wimbledonile.

Kui Wimbledon jääb ära, siis ilmselt ei peeta ka sellele eelnevaid muruturniire, mis pidid algama 8. juunist. Ootame homse otsuse ära, aga tõenäoliselt see tähendab, et nüüd ei toimu rahvusvahelisi tenniseturniire enne juuli keskpaika.

scroll to top