fbpx
Close

Wimbledoni meeste üksikmängu poolfinaalis suur kolmik ja Bautista Agut

Roberti Bautista Agut – ainus poolfinalist väljaspool suurt kolmikut. / Foito: EPA/Scanpix

Wimbledoni meeste üksikmängus oli palju üllatusi juba esimestes ringides, aga ükski neist ei puudutanud suurt kolmikut: Novak Djokovic (Serbia, 1), Roger Federer (Šveits, 2) ja Rafael Nadal (Hispaania, 3).

Kõik kolm meest on poolfinaalis samamoodi nagu olid ka viis nädalat tagasi Roland Garrosis. Neljas mees on seekord Roberto Bautista Agut (Hispaania, 23), kes alistas Guido Pella (Argentiina, 26) 7:5, 6:4, 3:6, 6:3.

Kogu suur kolmik alustas täna ebakindlalt, aga oli kindel kohtumise lõpus. Kui David Goffin (Belgia, 21) murdis Djokovici servi seisuks 4:3, siis rahvas rõkkas, sest aimas tulevat põnevat mängu. Aga ei tulnud. Djokovic võitis 6:4, 6:0, 6:2. Vastase servimurre oli talle kui punane rätik härjale ja serblane võitis pärast seda kümme geimi järjest.

Federer loovutas Kei Nishikorile (Jaapan, 8) servi juba esimeses geimis. Nishikori juhtis seejärel Federeri pallingul 2:0, 40:0, kuid teist murret ei tulnud. Tõsi, setti Federer siiski ei päästnud. Hiljem, kolmes viimases setis oli Nishikoril kokku vaid üks murdepall… Federer võitis 4:6, 6:1, 6:4, 6:4.

Nadali mängus Sam Querreyga (USA) oli nii palju erinevust, et esimesena murdis Nadal, aga Querrey sai murde seisul 4:5 tagasi. Kaotas aga siis kohe uuesti oma servigeimi ning Nadal läks oma teed – 7:5, 6:2, 6:2.

Seega kohtuvad uuesti poolfinaalis Federer – Nadal nagu ka viis nädalat tagasi Roland Garrosis, kus hispaanlane jäi peale 6:3, 6:4, 6:2. Murul tuleb muidugi hoopis teine mäng. Teeme sellest poolfinaalist neljapäeva õhtul eelloo koos Eesti tenniseasjatundjate kommentaaridega, aga praegu ütleme, et murul on Federer ja Nadal seni kohtunud vaid kolm korda ja kõik need olid Wimbledoni finaalid aastatel 2006-2008. Seis on 2:1 šveitslase kasuks, aga üldseis 24:15 Nadalile. Seega Wimbledoni poolfinaalis kohtuvad kaks elavat legendi esmakordselt.

Intriig on õhus ka Djokovici ja Bautista Aguti kohtumises, sest tänavu on hispaanlane kaks korda maailma esireketit võitnud – jaanuaris Doha ja märtsis Miami turniiril. Djokovic juhib omavahelises arvestuses 7:3, aga kindlasti on tal kerge pinge, et tuleb kohtuda ebasobiva vastasega.

scroll to top