fbpx
Close

Wimbledon läheb üle otsustava seti tie-breakile seisul 12:12

John Isner (vasakul) ja Nicolas Mahut pärast maratonmängu, mida nüüd uute reeglitega enam toimuda ei saa / Foto: AP/Scanpix

Wimbledoni tenniseturniiril pole seni kasutatud otsustava seti tie-breaki, mille tulemusena ameeriklase John Isneri ja prantslase Nicolas Mahut’ viies sett lõppes 2010. aastal 70:68. Nüüd tehakse reeglitesse muutus, kuid erinevalt US Openist, kus otsustava seti viimane geim algab tavaseisult 6:6, minnakse Wimbledonis tie-breakile üle seisul 12:12.

See reegel kehtib kõikide mänguliikide kohta, seega nii naiste üksikmängu kolmanda kui ka meeste üksikmängu viienda seti puhul. Wimbledoni turniiri korraldava All England Lawn Tennis Club’i direktor Philip Brook kommenteeris: “Jõudsime otsuseni pärast seda, kui olime saanud vastukaja mängijatelt ja kohtunikelt, analüüsinud viimase kahe aastakümne kohtumisi ja võtnud arvesse ka pealtvaatajate kogemusi.”

Brook lisas: “Leidsime, et on tulnud aeg võtta kasutusele tie-break, kui senisel teel ei õnnestu võitjat pikka aega selgitada. Teeme seda seisul 12:12, et jätta siiski mängijaile võimaluse mängu enda kasuks kallutada senisel viisil, kuid arvestades fakti, et mäng ei veniks üle ettenähtud ajapiiride.”

scroll to top