fbpx
Close

Serena Williamsi treener: mänguaegne juhendamine peaks olema lubatud

– Serena Williamsi treener Patrick Mouratoglou / Foto: Scanpix

Serena Williamsi skandaal US Openi finaalis algas mäletatavasti tema treeneri Patrick Mouratoglou (pildil) salajasest juhendamisest tribüünil, kui mees näitas käega, et tema hoolealune peaks pallingu tõrjumisel astuma sammu tahapoole.

Williams sai selle tagajärjel esimese hoiatuse ja sealt algaski sündmuste ahel, mis lõppes geimi andmisega ameeriklanna vastasele ja inetu sõnasõjaga. Mouratoglou tunnistas hiljem ausalt, et tegu oli juhendamisega, ent arvas nüüd oma Twitteri küljel, et nõuanded mängu ajal peaksidki olema lubatud. Mouratoglou arvates aitaks mänguaegne juhendamine tõsta tennise populaarsust, sest “pealtvaatajatel oleks siis juures veel üks võimalus nautida tennist kui show’d”. “Ma pole kunagi aru saanud, miks on tennis ainus spordiala, kus matšide ajal pole juhendamine lubatud,” kirjutas Mouratoglou.

WTA turniiridel on treeneritel lubatud seti jooksul korra oma õpilast geimide vaheajal õpetada, kuid suure slämmi turniiridel seda võimalust pole. Pärast New Yorgi skandaali arvas ka US Openi tegevjuht Steve Simon, et õige oleks lubada juhendamist kõigil võistlustel. “Õpetamise keelamine jätab mulje, et see oleks justkui häbiväärne tegu,” ütles veel Mouratoglou. “Tegemist on kahe mõtlemisviisi vastasseisuga – esimene neist konservatiivne, teine aga tänapäevane. On ka üldtuntud tõde, et vaatamata reeglitele üritab enamik treenereid märkide abil nõua anda. Vaadake, kui palju vaatavad mängijad kohtumise ajal oma treenerite poole. Mõni teeb seda peaaegu iga punkti järel.”

Kokkuvõttes arvas Serena Williamsi treener, et see teeks nii tribüünil istuvatele pealtvaatajatele kui ka televaatajatele mängu huvitavamaks, kui nad saaksid avalikult näha treeneri ja mängija suhtlemist. “Kui WTA turniiridele toimub geimidevaheline juhendamine, on emotsioonid alati laes. Mõnikord pole mängijad sellega rahul, mida treener ütleb ja hakkavad vaidlema. See lisab matšile draamat ja pakub suurt tähelepanu ka sotsiaalmeedias,” ütles Williamsi treener.

 

scroll to top