Võiduga Nations Challenge`i turniiri lõpetanud Eesti U12 koondise kapten Armand Levandi: poisid said hindamatu kogemuse

– U12 poiste tiim koos treeneri Armand Levandiga / Foto: Erakogu

Ei juhtu just sageli, et Eesti noorte koondised Euroopa võistkondlikul turniiril kaheksa parema hulka murravad. Sellega said hakkama Eesti U12 poisis Nikita Smirnov, Ken Ink  ja Luukas Raudkivi kapten Armand Levandi juhendamisel.

Ööl vastu esmaspäeva Tallinna naasnud poisid mängivad juba Eesti noorte meistrivõistlustel, kuid väike tagasivaade matšide kohta, mida Tennisnet pole veel kajastanud.

Möödunud laupäeval kohtusid Eesti poisid finaalturniiri alagrupimatši võimsa Venemaa satsiga. Eestlastel oli seljataga raske lahing tšehhidega, kus tuli kõigis kolmes matšis õige napilt alla vanduda.

Ken Inki vastaseks oli Savva Rõbkin. Idanaabritele elasid tribüünidel kaasa mängijate vanemad ja tubli hulk Prantsusmaa venelasi:“Vperjod Rossija!“ kajas üle  sealse tennisekeskuse. „Laulvat oktoobrirevolutsiooni“ meenutava kisakoori saatel tuli Ken Inkil tunnistada Venemaa mängija 6:2, 6:3 paremust.

Järgmises matšis kohtus Luukas Raudkivi Aleksei Froloviga. Sellest kujunes aärmiselt omapärane mäng, kus Raudkivi võis teha omamoodi rekordi realiseerimata geimpallides.

Treener Armand Levandi:“ Luukas jäi avasetis taha 0:3, viigistas 3:3, ja omas pärast seda absoluutselt igas geimis vähemalt üht, kui mitte kahte geimpalli, kuid võitis neist ainult ühe.“

Raudkivi kaotas 3:6, 1:6.

„See näitab venelaste kogemust ning paremat närvi ja tegelikult ka paremat füüsilist valmisolekut,“ sõnas Levandi.

Paarismängus suutsid Ink/Raudkivi vaatamata sellele, et Vene poisid mängisid nagu kodutribüünide ees, vastastele tuupi teha. Grigori Gorski/Savva Rõbkin alistati 6:4, 6:3.

Pühapäevases kohamängus Rumeeniaga pandi kõik paika üksikmängudes. Ink sundis vastase loobuma seisul 6:3, 5:0. Järgmises kohtumises jäi Raudkivi Vlad Catalin Sandule avasetis alla 5:7, kuid võitis kaks järgmist 6:0, 6:0.  Seega kindel matšivõit ja kokkuvõttes Euroopa 7. koht Eesti tiimile. Paarismängu ei peetud.

Levandi ütles, et poisid said hindamatu kogemuse. „Mängida teiste omavanuste Euroopa tippudega on super. Loodan, et poisid oskavad vaadata ka, kus ja millest võrreldes teistega praegu puudu jääb. Eks juurde tuleb nagunii panna iga elemendis. Kuigi lüüa oskavad nad kõik, jäi silma eelkõige vastaste vaimne valmisolek mänguks, meie poistel läks mängu sisse saamisega pisut rohkem aega. Samas tšehhid jätsid mänguoskuste poolest kõige parema mulje, kuid nad rikkusid oma võimalused liigse emotsionaalsusega, karjumine, nutmine ja reketiloopimine oli nende mängu lahutamatu osa. Venelaste teine reket Savva Rõbkin jällegi lõi palli kõvasti, vajutas ikka ülivalusalt, hakka või kahtlema, kas ma ise üldse olen nii kõvasti kunagi palli löönud,“ muigas Levandi lõpetuseks.

Turniiri finaalis alistas Venemaa Prantsusmaa 2:1, kolmandaks  tulid Saksamaa tennisepoisid 3:0 võiduga tšehhide üle.