Vladimir Ivanov tuli raskest seisust välja, kuid lõpuks ikka kaotas

– Eesti meister Vladimir Ivanov / Foto: Igor Pissarev

Ülipikas mängus, mis vihmapausi arvestades kestis 24 tundi, aga väljakul oldud aja põhjal 2 tundi ja 32 minutit, kaotas Vladimir Ivanov (8) Helsingi ITF-i turniiri veerandfinaalis Patrik Niklas-Salminenile (Soome, 2) 4:6, 7:5, 2:6.

Reedel alanud mäng jäi napilt vihma tõttu pooleli, kui seis oli otsustavas setis Niklas-Salmineni kasuks 5:2. Täna mängiti seega vaid üks geim, kus Ivanov oma servi hoida ei suutnud ja paari minutiga sai kõik läbi.

Kuid enne seda oli põnevaid sündmusi. Esimeses setis oli Ivanov algul murdega peal ja juhtis veel 3:1, aga Niklas-Salminen võitis siis kaks Ivanovi pallingugeimi ja seti 6:4. Teises setis läks vastupidi – nüüd oli Salminen murdega ees 5:3 ja soomlase ülesanne hoida vaid oma pallingut. Aga ta ei saanud sellega hakkama, sest tegi geimis kaks topeltviga ja natuke aitas Ivanovi, kes teise murde abil seti võitis.

Otsustavat setti alustas Ivanov taas murdega, ta oli võitnud viis geimi järjest, nende hulgas kolm tõrjegeimi. Aga sellega sai pidu kahjuks otsa. Niklas-Salminen oli järgmistes geimides üsna kindel – Ivanov teenis vaid üksikuid punkte ja soomlane oli juba ees 4:1. See edu jäigi püsima.

Täna mängivad Ivanov ja Kristjan Tamm veel paarismängu poolfinaalis.