fbpx
Close

Vladimir Ivanov sai Otto Virtanenilt valusa kaotuse

– Vladimir Ivanov / Foto: Toomas Kuum

Eesti kolmas reket Vladimir Ivanov pidas Aktjubinski 25 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiri avaringis põneva ja tasavägise heitluse Soome tulevikulootuse Otto Virtaneniga ja kaotas 3:6, 7:6, 6:7.

Ivanov (ATP 758.) on küll Virtanenist (1005.) maailma edetabelis eespool, –aga 18-aastane soomlane, 2018. aasta Wimbledoni noorteturniiri võitja, on kindlasti tõusev täht ja teda võis ehk pidada kergeks soosikuks. Virtaneni isa Pasi oli mitme hooaja jooksul Jürgen Zoppi treener.

Huvitav oli see, et mõlemad hoidsid kindlalt oma pallingut, ainult Virtanenil õnnestus esimeses setis korra Ivanovi serv murda. Seisul 3:5 oli Ivanov lähedal vastumurdele, aga ta ei kasutanud 40;15 edu. Kui teise seti esimeses geimis oli veel kaks murdepalli Virtanenil, siis pärast seda polnud enam kummalgi mängijal ühtki murdepalli. Samas on huvitav, et tie-break’id lõppesid ühepoolselt – seal oli minimurdeid küllaga. Teises setis võitis Ivanov 7:0 ja otsustavas Virtanen 7:1.

Soomlane lõi selles mängus koguni 23 ässa ja tegi 6 topeltviga, Ivanov oli märksa tagasihoidlikum 4 ässa ja 2 topeltveaga. Kuigi Ivanovil oli parem esimese servi õnnestumisprotsent (vastavalt 70 ja 62%), võitis ta esimeselt pallingult vähem punkte – vastavalt 74 ja 85%.

Nii sai Ivanovi jaoks turniir läbi, sest paarismängus oli ta kaotanud juba eile. Samamoodi jõudis kahjuks lõpule Kristjan Tamme võistlus Barnstaple’i 25-tuhandelisel turniiril, kus ta täna paarismängus koos Aleksander Donskiga (Bulgaaria, 4) kaotas Kai Lemstrale (Saksamaa) ja Wojchiech Marekile (Poola) 3:6, 3:6.

scroll to top