Vladimir Ivanov sai kindlalt Helsingis veerandfinaali

– Värske Eesti meister Vladimir Ivanov / Foto: Toomas Kuum

Vladimir Ivanov (8) jätkab häid esitusi Helsingi ITF-i 15 000 USD auhinnafondiga turniiril, kus ta neljapäeval alistas 2. ringis soomlase Iiro Vasa 6:3, 6:3 ja pääses veerandfinaali.

Vasa on siiski alles 17-aastane mängija, kel ITF-i täiskasvanute edetabelis punkte pole, nii võis Ivanovi võitu pidada seaduspäraseks. Veerandfinaalis tuleb Ivanovile vastu märksa raskem vastane, teisena asetatud Patrik Niklas-Salminen (Soome), kes on ATP edetabelis 570. ja ITF-i rankingus 275. kohal.

Esimeses setis murdis Ivanov vastase pallingu kahel korral, teises tegi ainsa ja otsustava murde seisul 4:3. Vasal oli Ivanovi servil üldse vaid üks murdepall, mida te ei kasutanud. Ivanov võitis 7st murdepallist 3. Esimest servi lõi Eesti värske meister sisse vaid 49%, aga sellest polnud eriti lugu, sest Ivanov võitis esimeselt pallingult 73 ja teiselt 70% punktidest ehk üpris võrdselt.

Ivanov edenes ka paarismängus koos Kristjan Tammega (2), nad alistasid Rootsi paari Karl Friberg/Sam Taylor 6:4, 6:3. Ivanov/Tamm jõudsid poolfinaali.