fbpx
Close

Vladimir Ivanov pääses Kasahstanis põhiturniirile

– Vladimir Ivanov / Foto: Siim Semiskar

Vladimir Ivanov võitis Aktobes (Kasahstan) 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiri kvalifikatsiooni otsustavas ringis David Jorda Sanchise (Hispaania) 6:4, 3:6, 10:8 ja pääses põhiturniirile, kus juba vabapääsme alusel mängib ka Daniil Glinka.

ITF-i edetabelis 494. kohal asuv Ivanov alistas sama rankingu 796. mängija tasavägises heitluses, mille otsustas kolmanda seti asemel mängitud pikk tie-break. Ivanov läks selles 5:2 ette, kuid jäi siis taha 6:7 ja 7:8. Siiski lõpetas Eesti tennisist kohtumise kolme võidetud punktiga järjest.

Ivanov lõi 4 ja Sanchis 13 ässa, ning esimeselt pallingult võitis Ivanov ainult 63 ja Sanchis 87% punktidest. Kuid teise pallingu punktide mängimisel oli Ivanov märksa edukam – vastavalt 70 ja 41% võidetud punkte. Muide, üldpunktide arvestuses jäi hispaanlane peale 68:66, seega võib Ivanov olla väga rahul, et suutis kohtumise nende numbrite juures võita.

Põhiturniir algab homme, kvalifikatsioonist tulijaid pole veel seni tabelisse loositud. Turniiril on esimesena asetatud 33-aastane Teimuraz Gabašvili (Venemaa), kes karjääri parimal hetkel oli maailma 43. reket. Glinka ebaõnneks peab just tema avaringis kohtuma Gabašviliga.

scroll to top