fbpx
Close

Vladimir Ivanov ja Daniil Glinka kaotasid avaringis

– Vladimir Ivanov / Foto: Siim Semiskar

Karlskrona 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF World Tennis Touri turniiril kaotas Vladimir Ivanov (ITF 469.) avaringis endast täpselt 200 kohta tagapool asuvale George Botezanile (Rumeenia) 1:6, 6:7.

Esimeses setis oli 22-aastane rumeenlane endast kümme aastat vanemast vastasest päris kindlalt üle, kusjuures ainsa geimi teenis Ivanov vastase, mitte oma pallingul. Teises setis näitas Ivanov päris head võitlusvaimu. Ta jäi murdega taha, aga viigistas 4:4. Seejärel kaotas ta seisul 5:5 jälle oma servigeimi, aga võttis selle tagasi. Paraku oli tie-break’is rumeenlane ikkagi kindlalt üle 7:3.

Ivanov lõi ühe ässa ja tegi ka ühe topeltvea, tabas esimest servi 67-protsendiliselt, aga see polnud efektiivne – Eesti teine reket võitis vaid 50% esimese pallingu punktidest, aga Botezan samal ajal 74%. See on ikkagi päris suur vahe, mis sisuliselt mängu pea alati otsustab. Murdepalle võitis Ivanov 6st 3 ja Botezan 9st 5.

Suuremat vastupanu avaldas Daniil Glinka Sozopoli 15 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiril, kuid kaotas ikkagi Michael Glöcklerile (Austria) 6:4, 4:6, 4:6. ITF World Tennis Touri edetabelis on Glöckler Glinkast pisut ees, nende kohad vastavalt 1273. ja 1606.

Esimeses setis jõudis Glinka võiduni 2:4 kaotusseisust, kui lõpetas seti kahe servimurdega. Kokku loovutas Eesti tennisist esimeses setis 2 ja vastane 3 oma pallingugeimi. Teises setis toimusid murded (Glöckler 2 ja Glinka 1) lõpus, otsustavaks sai austerlase servimurre seisul 4:4. Otsustavas setis jäi Glinka taha 1:3, läks juhtima 4:3, aga kaotas seisul 4:4 teist korda seti jooksul oma pallingu ja sellega ka mängu.

Glinka lõi ühe ässa ja tegi 6 topeltviga, esimene serv õnnestus 58%, aga vastasel 70%. Nii ei olnud Glinkal kasu sellest, et ta võitis esimeselt pallingult 63 ja austerlane 58% punktidest, sest arvuliselt võitis Glöckler ikkagi rohkem punkte, sest serv õnnestus sagedamini. Glinka oli murdepallide realiseerimisel efektiivsem (temal 8st 5, vastasel 13st 6), aga kahjuks just üks murre jäi puudu.

Nii jätkab kolmest Eesti meestennisistist teises ringis vaid Kenneth Raisma, kes peab Sozopolis oma mängu homme.

scroll to top