Vladimir Ivanov jõudis Kasahstanis teise ringi

– Vladimir Ivanov / Foto: Toomas Kuum

Aktjubinskis (Kasahstan) alanud 25 000 dollari auhinnafondiga turniiri põhivõistlusel alistas Vladimir Ivanov avaringis 22-aastase venelase Boriss Pokotilovi 6:7, 6:3, 6:3.

Ivanov on oma vastasest maailma edetabelis ümardatult poolsada kohta taga (vastavalt 758. ja 709.), kuid kokkuvõttes domineeris mängu. Pokotilov oli edukas vaid alguses, kui läks esimeses setis 3:0 ette. Pärast seda ei murdnud venelane enam ühtki Ivanovi pallingugeimi. Esimeses setis õnnestus Ivanovil murre tagasi saada, aga tie-break’is kaotas ta seisult 3:1 viis punkti järjest ja lõpuks 5:7. Ent kahes järgmises setis sai Eesti kolmas reket kiiresti murdega ette ja oma pallingut enam ei loovutanud. Kohtumise viimases geimis tegi Ivanov veel ühe murde.

Huvitav on see, et Ivanovi paremus ilmnes eelkõige teise pallingu punktide võitmises – 67% temal ja 44% Pokotilovil. Esimese pallingu osas olid mehed enam-vähem võrdsed (Ivanovi poolt vaadatuna: ässad 8-11, topeltvead 4-6 ja võidetud punktid 73%-72%). Murdepalle realiseeris Ivanov 10st 4 ja Pokotilov 4st 1. Selles mõttes oli väga oluline otsustava seti teine geim, kus Ivanov seisul 0:1 päästis oma servil kolm murdepalli. Ülejäänud geimides Pokotilovil pärast esimese seti algust enam murdepalle polnud.

Täna õhtupoolikul kaotas Kristjan Tamm Glasgow’s 25 000 dollari turniiril koos Aleksander Donskiga (Bulgaaria) paarismängus Briti duole Jack Draper/Aidan McHugh 2:6, 3:5. Üksikmängu avaringi kohtumise inglase Evan Hoytiga (8) peab Tamm homme. Ivanov alustab paarismängu koos Maksim Ratnjukiga (Venemaa) samuti homme, aga Sharm el Sheikhis (15 000 USD), kus osaleb Daniil Glinka, algab homme alles üksikmängu põhiturniir.