Vladimir Ivanov ei andnud jaapanlasele mingit võimalust

– Vladimir Ivanov / Foto: Toomas Kuum

Vladimir Ivanov jätkab juba teist nädalat järjest häid esitusi Nanchangis, kus ta 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril jõudis eelmisel nädalal poolfinaali, aga nüüd on jõudnud veerandfinaali.

Ivanov oli neljapäeva hommikul väga veenev jaapanlase Kosuke Ogura (ATP 1223.) vastu, võites 6:1, 6:2. Mängu juures on huvitav fakt, et Ivanov kaotas kaks oma pallingugeimi, mis tähendab, et Ogura servil kaotas ta ainult ühe geimi! Kuna jaapanlasel oli kokku 10 murdepalli, siis ei läinud Ivanovi servigeimid sugugi lihtsalt.

Ivanov lõi ühe ässa ja tegi kaks topeltviga. Tema esimese servi õnnestumisprotsent oli 64 ja ta võitis 59% esimese pallingu punktidest, aga vastane ainult 30% (27st 8). Murdepalle realiseeris Eesti tennisist 7st 6, olles seega igatpidi vastasest efektiivsem.

Paarismängu veerandfinaalis kohtusid Ivanov ja Jan Sabanin (Venemaa, 3), kes eelmise turniiri Nanchangis võitsid, samuti Aasia tennisistidega. Kuigi teises setis sattusid Ivanov ja Sabanin raskustesse, võitsid nad otsustava geimi ikkagi kindlalt ja lõpptulemus oli 6:1, 4:6, 10:2 võit Li-Wie Tan’i (Taipei) ja Haitong Xia (Hiina) üle.