Villem Aadamsoo ja Robert Raag võitsid Nastolas paarismängu

Robert Raag (vasakul) ja Villem Aadamsoo Eesti noorte meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Soomes Nastolas peetud ITFi J30 turniiril jõudsid kaks meie mängijat Denis Maijorov ja Robert Raag poolfinaali. Mõlemad Eesti noored tennisistid pidid nelja parema hulgas tunnistama rootslaste paremust. Noormeeste paarismängus tuli turniirivõit aga Eestisse, esikoha võitsid Villem Aadamsoo/Robert Raag.

Denis Maijorov (ITFJ 508.), kes omas turniiritabelis esimest paigutust, alistas avaringis soomlase Eemil Pasaneni 6:3, 5:7, 6:2, sai teises ringis jagu samuti Soome mängijast Lucas Erikssonist 6:2, 7:5. Veerandfinaalis kohtus Eesti U18 tänavune meister 16-aastase norralase Johan Oscar Lieniga ning võitis kindlalt 6:3, 6:1. Poolfinaalis tuli tunnistada aga 15-aastase rootslase Alvar Lange 6:3, 6:2 paremust.

Robert Raag sai avaringis vastaseks aastaselt vigastuspausilt naasva andeka Soome mängija Felix Alopaeusi. Raag oli parem 6:2, 7:5. Sarnaselt Maijorovile tuli ka Raagi teise ringi vastaseks soomlane. Raagil Niklas Korsströmiga probleeme ei tekkinud – eestlase võidunumbrid oli 6:0, 6:2. Veerandfinaalis tuli Raagil maha pidada tõsine lahing norralase Ludwig Hermanniga. Kaotanud avaseti 2:6, suutis Raag teise seti õige napilt 7:6 (6) enda kasuks kallutada ning võita ka kolmas tasavägine sett 7:5. Poolfinaalis läks Raag kokku nädal varem Jelgavas J30 turniiri võitnud Filip Söderqvistiga. Rootslane noppis meie mängija vastu üsna kindla võidu 6:1, 6:3, kuid teist turniiri järjest tal esikohta võita ei õnnestunud. Rootslaste omavahelises finaalis alistas 15-aastane Lange Söderqvisti 3:6, 7:5, 6:1.

Noormeeste paarismängus alistasid Aadamsoo/Raag ühe paari teise järel, poolfinaalis pidid esimest asetust omanud Eesti duo paremust tunnistama ka rootslased Hugo Petersson/Söderqvist 7:5, 6:3. Finaalis alistasid eestlased põhjanaabrite paari Eriksson/Korsström 7:5, 7:5.

Neidude turniiril tegi hea võistluse alles 13-aastane Nora Olivia Adamson, kes jõudis kahe võiduga veerandfinaali, sealjuures alistas ta teises ringis turniiritabelis esimest paigutust omanud Soome esindaja Daria Bibanina (ITFJ 770.) 6:4, 7:5. Neidude turniiril sai esikoha 14-aastane Soome tulevikulootus Milla Kotamäki.