Viktoria Kleer Kliimand jõudis Nastolas poolfinaali, neidude paarismängus Eesti esikoht kindel

– Viktoria Kleer Kliimand / Foto: Viktor Burkivski

Ainsa Eesti mängijana jõudis Nastolas ITF-i juunioride 5. kategooria turniiril poolfinaali Viktoria Kleer Kliimand.

Tegemist on omamoodi üllatusega, sest neli Eesti neidu oli sel turniiril asetatud, kuid keegi neist poolfinaali ei pääsenud, aga asetamata Kliimand pääses. Kliimand alistas reedel Stella Remanderi (Soome) 6:1, 2:6, 6:3. Poolfinaalis on aga Kliimandil üliraske vastane esimesena asetatud Sara Bejleki (Tšehhi) näol. Bejlek on seni kolmes mängus kaotanud vaid seitse geimi.

Teised veerandfinaali pääsenud eestlased täna kaotasid. Aurelia Riga (8) ei saanudki ühtki geimi teisena asetatud Veronika Solovjova (Venemaa) vastu ning 14-aastane Oliver Ojakäär lõpuks väsis endast vanemate vastu pidevalt heideldes ja kaotas 17-aastasele Aleksi Lofmanile (Soome, 8) 2:6, 0:6.

Kliimand on Nastolas sedavõrd tubli, et jätkab ka paarismängus, kus on jõutud juba selgitada finalistid. Koos Elisabeth Iilaga alistas Kliimand Zoe De Pasquier Jenseni (Taani) ja Sade Scharlini (Soome) 6:4, 7:6. Kuna teiselt tabelipoolelt jõudsid finaali Liisa Varul ja Remander (3), saab vähemalt üks eestlanna Nastola naiste paarismängus võidu. Varul ja Remander üllatasid poolfinaalis esimesena asetatud Anet Angelika Koskelit ja Bejlekit 6:3, 2:6, 10:5.

Kuid Eestil on võimalus võita ka noormeeste paarismäng, sest finaali jõudsid Alex-Andre Ojassalu ja Ronan Vahtras, kes alistasid Ojakääru ja Oliver Byskata (Soome) 3:6, 7:5, 10:5. Finaalis on Eesti paari vastased soomlased Lofman ja Oskari Eerola.