fbpx
Close

Viis eestlast mängib Pärnus Paf Openil

– Vladimir Ivanov ja Kenneth Raisma Eesti meistrivõistluste finaalis. Pärnus mängivad nad paari võrgu samal poolel. / Foto: ETL/Igor Pissarev

Pärnus algab teisipäeval ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga meeste turniir Paf Open, kus põhitabelis teeb kaasa viis eestlast.

Edetabelikohaga pääsesid põhiturniirile Vladimir Ivanov ja Kenneth Raisma, kes on ka asetatud vastavalt neljanda ja kaheksandana. Mark Lajal pääses otse põhiturniirile tänu kõrgele (13.) kohale maailma juunioride edetabelis (U18 mängijaile on eraldatud kolm otsepääset). Marten Murrand ja Oliver Ojakäär said põhiturniirile vabapääsmega (wild card). Kvalifikatsioonist üritasid edasipääsu Erko Nigula ja Alex-Andre Ojassalu, aga mõlemad kaotasid.

Põhitabeli loosimisel ei olnud õnne Lajalil, kes läheb avaringis kokku esimesena asetatud Patrik Niklas-Salmineniga (Soome, ATP 558.). Raisma ja Ojakäär mängivad aga samas tabeliveerandis omavahel, seega võiks üks neist kohtuda Niklas-Salmineniga veerandfinaalis, aga eks eestlased muidugi loodavad, et Lajal üllatab. Ivanovi esimene vastane on poolakas Michal Mikula (ATP 1131.).

Paarismängus teevad lisaks nimetatud viiele eestlasele kaasa ka Nigula/Robert Raag, kes aga kohe avaringis kohtuvad esimesena asetatud Niklas-Salmineni ja Filip Bergeviga (Rootsi). Ivanov ja Raisma mängivad koos ning on asetatud kolmandana, samuti moodustavad paari Murrand/Ojakäär. Lajali partner on talle noorteklassist tuttav Matthew William Donald (Tšehhi), kellega ta on koos ka varem mänginud.

Vaadake Pärnu ITF-i turniiri tabeleid siit. Teisipäevast ajakava pole veel avaldatud.

scroll to top