fbpx
Close

Anett Kontaveit sõidab WTA finaalturniirile, aga ei pruugi seal mängida

Anett Kontaveit Moskvas mängus Garbine Muguruzaga. / Foto: Reuters/Scanpix

Tänaseks on kindel, et Anett Kontaveit asub 2021. aasta edetabelis ka järgmisel nädalal vähemalt kümnendal kohal ja sellega on taganud WTA finaalturniiri esimese varumängija staatuse.

Maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia) on nüüd ametlikult teatanud, et loobub finaalturniirile sõitmast, seega saavad pääsme Guadalajarasse (Mehhiko), kus WTA aastalõpu turniir toimub, edetabeli 2.-9. koha mängijad. Anettil on ainult Cluj-Napoca turniiri võitmise korral võimalik tõusta üheksandaks (ta mööduks tuneeslanna Ons Jabeurist) ja sel juhul on ta juba WTA finaalturniiri täieõiguslik osavõtja.

Siit te näete tabelit, kus on kirjas, kuidas on parimad naistennisistid oma 2021. aasta 16 paremat tulemust teeninud. Võrreldes rivaalidega on Anettil märksa vähem nö kohustuslikke punkte, mis koosnevad neljast slämmiturniirist ja neljast Premier Mandatory (praegu nimetatakse WTA 1000) turniirist – Miami, Indian Wells, Cincinnati ja Peking, kuid neist viimast tänavu ei toimunud.

Näiteks lähirivaalidest on Jabeur saanud seitsmelt turniirilt 1660 ja Paula Badosa (Hispaania) 2175 punkti, aga Kontaveit ainult 745 punkti. Seevastu turniiridelt, mis kuuluvad rühma “Best other” ehk parimad kuus turniiri väljaspool slämmi ja WTA 1000 võistlusi, on Anett kogunud 1930 punkti, mis on üldse kõigi maailma tennisistide seas suurim summa, teisel kohal on Garbine Muguruza (Hispaania) 1385 punktiga. Jabeur on “Best other” rühmast saanud 1110 ja Badosa ainult 686 punkti.

WTA reeglite raamat ütleb, et finaalturniirist osavõtjad peavad Guadalajaras kohal olema kolm päeva enne võistluste algust, aga varumängija peab saabuma loosimise päevaks (9. november). Kui eelneval nädalal osaleb varumängija muul turniiril (aga neid ei peeta järgmisel nädalal), peab ta tegema “kõik endast oleneva”, et kohale jõuda esimeseks mängupäevaks (10. november).

Porsche Race’i praegust seisu näeb ka siit. WTA edetabelis, kus osal mängijaist on veel kirjas 2019. aasta lõpu tulemused ning kõigil 2020. aasta esimese kahe kuu tulemused, asub Anett 14. kohal ehk ta on korranud oma karjääri parimat rankingut. Kuid suure tõenäosusega on Anett enne WTA finaalturniiri ka sellest tabelis kõrgemal kui 14. koht.

scroll to top