Viis Eesti mängijat jõudis Tamperes veerandfinaali

Mattias Siimar. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Soome linnas Tamperes jätkuval turniiril TaTS Open on üksikmängus veerandfinaali jõudnud viis Eesti tennisisti.

Meeste üksikmängus on Vladimir Ivanov (3) ja Kenneth Raisma (4) suutnud asetust õigustada. Neljapäevases teise ringi kohtumises alistas Ivanov Roni Rikkoneni koguni 6:1, 6:0 ja Raisma Sami Huurinaineni 6:4, 6:1. Kindlalt sai veerandfinaali ka Mattias Siimar, kes võitis Mikko Rouvala 6:0, 6:3.

Kuid kindlasti väärib märkimist ka Siim Troost, kes kaotas teisena asetatud Otto Virtanenile vaid 6:3, 4:6, 5:7. Virtaneni näol on tegemist äsja 19-aastaseks saanud mängijaga, kes 2018. aastal võitis prestiižika Orange Bowli noorteturniiri ja Wimbledoni noorteturniiri paarismängus. Robin Erik Parts jäi alla Aleksi Löfmanile 1:6, 4:6. Löfmani järgmine vastane on nüüd Raisma, aga Siimaril seisab veerandfinaalis ees raske katsumus esimesena asetatud Harri Heliövaara näol.

Naiste üksikmängus jõudsid veerandfinaali Elena Malõgina (2) ja Helena Narmont. Malõgina võitis Soome ühe tulevikulootuse Laura Hietaranta 4:6, 6:1, 6:4 ja Narmont Tanja Tuomi 6:2, 6:2. Anet Angelika Koskel kaotas Sade Scharlinile 6:7, 6:3, 2:6 ja 15-aastane Andrea Roots esimesena asetatud Anastasia Kulikovale 4:6, 1:6.

Meeste paarismängus on eestlastest poolfinaali jõudnud Ivanov/Siimar ning naiste paarismängus Malõgina/Roots, kes üllatasid esimesena asetatud paari Venla Ahti/Mariella Minetti 6:2, 2:6, 10:8.