Vigastus röövis Siimarilt võimaluse finaali jõuda

– Mattias Siimaril oli põhjust murelik olla / Foto: Karmen Kärg

Pärnu Paf Openil oli täna suur küsimärk, kuivõrd heas füüsilises seisundis tuleb oma poolfinaali mängima Mattias Siimar.

Kolme võiduga end Paf Openil (ITF M15) poolfinaali mänginud Mattias Siimar näitas eelnevates ringides, milleks on ta võimeline ja arvestades mängulist kvaliteeti olid tal väga head šansid venelane Yan Sabanin üle mängida. Finaalikoht näis reaalsena kui mitte üks aga… Eilse veerandfinaali eelviimases geimis rootslase Simon Freundi vastu vigastas Siimar kubemelihast. See ei takistanud tal mäng võiduka lõpuni viia, ent hiljem paarismängu poolfinaali katkestamine andis siiski märku, et kõik ei pruugi päris korras olla. Ja tavaliselt annavad sedalaadi vigastused end tugevamini tunda järgmisel hommikul. See, mis sooja lihaskonna juures tundub talutav, ei pruugi aja möödudes seda enam olla.

Igal juhul tuli Mattias Siimar täna platsile ja üritas mängida. Vaatepilt oli paraku väga kurb, sest vigastus ei lasknud tal üldse korralikult liikuda. Ja nii otsustas Siimar seisul 0:5 mäng katkestada. Ainsa punkti viie geimi jooksul sai Siimar Sabanini topeltveast. See fakt räägib iseenda eest.

Lootusrikkalt kulgenud turniir lõppes Mattias Siimarile ootamatu lahendusega, kuid oma esituse ja mänguvormiga on tal põhjust igati rahul olla. Nüüd on muidugi küsimus, kui kaua peab Siimar tenniseväljakult eemal olema ning kui kaua võtab aega taastumine.

Yan Sabanin ootab oma finaalivastast kahe soomlase, Patrik Niklas-Salmineni (1) ja Otto Virtaneni vahelisest kohtumisest.