Vähetuntud valgevenelane üllatas Alexander Zverevit

Ilja Ivaška Münchenis. / Foto: AFP/Scanpix

Alexander Zverev (Saksamaa, 1) ei suutnud Müncheni ATP 250 turniiril rõõmustada kodupublikut, kui kaotas veerandfinaalis maailma 107. reketile Ilja Ivaškale (Valgevene) 7:6, 5:7, 3:6.

Publikut küll Münchenis tribüünile kuigivõrd ei lubata, aga neid polnud ka siis, kui Zverev eelmisel sügisel Kölnis võitis. Seega oskab vene päritolu sakslane kodumaal ikka mängida küll, aga mitte täna. Kui esimese seti sai Zverev 3:5 kaotusseisust kätte kiires lõppmängus, siis tundus asi olevat tehtud, aga favoriit ei suutnud teises setis võita geimi seisul 5:4, kui ta servis matši võidule. Parim seis oli Zverevil 30:15, matšpalli ta ei teeninud.

Otsustavas setis läks murdega ette Ivaška ja Zverevil õnnestus see tagasi teha seisuks 3:4. Aga ta kaotas taas tähtsal hetkel oma servi ja ka mängu. Poolfinaalis kohtub Ivaška veel ühe sakslase Jan-Lennard Struffiga (7), kes on maailma edetabelis 44. Ivaška ise kerkib tänu tänasele võidule maailma esisajasse, kuid ta on seal ka mõnda aega olnud. 27-aastase valgevenelase parim edetabelikoht (80.) oli saavutatud 2019 veebruaris.