fbpx
Close

Oliver Ojakäär võitis Jurmala turniiri!

Oliver Ojakäär Jurmala turniiril. / Foto: Läti Tennise Liidu Facebook

Tartu klubi MK Tennis kasvandik Oliver Ojakäär sai karjääri esimese ITF-i juunioride tiitli, kui tuli võitjaks Jurmalas 5. kategooria turniiril.

Kolmandana asetatud Ojakäär pääses paigutatud mängijatest ainsana poolfinaali ja oma seejärel teatud võidukohustust, millega 16-aastane eestlane tuli hästi toime. Finaalis võitis Ojakäär ukrainlase Andrii Zimnohhi 4:6, 6:1, 6:1.

Ojakäär teenib nüüd juurde 30 punkti, kui et maha läheb kuuest paremast tulemusest halvim (5 punkti), siis tegelikult tuleb tartlasele lisa 25 punkti võrra. ITF-i juunioride edetabelis on Ojakääru täpset tõusu raske arvutada, sest muutuvad ka paljude rivaalide punktid, kuid on kindel, et ta tõuseb 400 parema hulka paremuselt teiseks Eesti noormeheks, möödudes Markus Mõlderist, kes on praegu 432.

Õhtuks juba Eestisse naasnud Ojakäär ütles, et turniirivõidu üle on tal väga hea meel. Finaalmatš ukrainlase Andrii Zimnohhiga kujunes tasavagiseks vaid avasetis. “Olin esimeses setis 4:3 ja breigiga peal, aga siis ta murdis tagasi. Viimane geim avasetis oli väga pikk, aga ukrainlane oli pea ilmeksimatu. Mul muidugi esimene serv ei töötanud ka nii nagu vaja,” rääkis Jurmala ITF juunioride turniiri tšempion kaotatud seti kohta.

“Teises setis oli juba enesetunne parem ning vastane muutus tujutuks ja hakkas ootamatult palju eksima. Viimases setis ma juba lustisin. Servist sain palju punkte ning tal enam võimalusi ei olnud, kujunes lihtsamaks, kui ma arvasin. Aga väga hea meel on ikkagi,” rääkis Ojakäär. 

16-aastane Eesti noormees ei saa kaua Eestis olla, juba pühapäeval sõidab Ojakäär turniirile Šveitsi.

scroll to top