Üllatustesadu Pariisis jätkub: Elina Svitolina kaotas maailma 131. reketile

Nadia Podoroska poolfinaalis – kes oleks seda arvanud? / Foto: Reuters/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste üllatustesajust rääkides peame rohkem silmas naiste üksikmängu, sest meeste seas on enne veerandfinaale suuremad üllatajad langenud, vaid mõned väiksemad alles.

Elina Svitolina (Ukraina, 3) oli kerkinud tabeli ülemise poole favoriidiks, sest ükski tema rivaal ei kuulunud maailma TOP50 hulka. Aga tänases veerandfinaalis mängis Nadia Podoroska (Argentiina, WTA 131.) Svitolina täielikult üle. Võiks öelda, et mõned valearvestused tilkpallide löömisel ja vead lihtsatel ründelöökidel takistasid Podoroskal võitmast veel võimsamalt kui 6:2, 6:4. Svitolina ei teinud muud, kui ainult kaitses ja oma servil võitis ta ainult ühe geimi!

Polnud siis ime, et Svitolina võitis oma servil ainult 36% punktidest, sealjuures esimesel servil 33%! Äralöögid olid aga Podoroska kasuks 30:8. Rohkem statistikat polegi vaja tuua, sest kõik on nende numbritegagi selge. Lisame veel, et Podoroska oli efektiivne ka murdepallide realiseerimisel – 13st 8.

Maailma jooksvas edetabelis on Podoroska kerkinud juba 48. kohale. Nii jättis 23-aastane argentiinlanna ühe etapi vahele – esisaja teises pooles ta polegi olnud! Poolfinaalis ootab Podoroskat kas omasugune (itaallanna Martina Trevisan oli enne Roland Garrosit 159.) või maailma 54. reket Iga Swiatek (Poola), kes täna õhtul omavahel kohtuvad.

Enne Podoroska võitu olid aga eilsest vihma tõttu tänasele lükkunud viimases 1/8 finaalis vastamisi Ons Jabeur (Tuneesia, 30) ja Danielle Collins (USA). Mäng koosnes justkui kolmest osast. Algul oli parem Collins, kes juhtis 6:4, 3:0. Seejärel suutis Jabeur järgmisest 8st geimist võita 7 ja sellega läks ka otsustavas setis murdega ette. Nüüd aga võttis Collins end uuesti kokku, juhtis peagi 4:2 ja võitis mängu 6:4, 4:6, 6:4.

Selle mängu statistika näitaks justkui Jabeuri paremust, sest tuneeslanna võitis äralöögid 42:25 ja tegi vaid ühe lihtvea rohkem (30:29). Aga Collinsi aktiivne mäng sundis Jabeuri tihti eksima ja kui liita äralöögid vastase sunnitud vigadega, oli Collins parem.