fbpx
Close

Kolm Eesti neidu jõudis Jelgavas veerandfinaali

– Liisa Varul mänguhoos / Foto: ETL

Jelgavas alanud ITF-i juunioride viienda kategooria turniiril on neidudest veerandfinaali jõudnud Anet Angelika Koskel (3), Carol Plakk (4) ja Liisa Varul (7).

Turniiri alustas viis Eesti neidu ning iga ringiga on koosseis ühe võrra vähenenud. Samas vaimus jätkates jõuaks poolfinaali kaks ja finaali üks eestlanna, mis oleks ka hea tulemus, aga esialgu on võimalus üritada rohkemat.

Teisipäevases 2. ringi mängus alistas Plakk Nika Novikova (Leedu) koguni 6:0, 6:0, aga Koskel sai jagu Hanna Serhelist (Valgevene) 5:7, 6:4, 6:0 ja Varul Hanna Tsitavetsist (Valgevene) 6:3, 6:4. Andrea Roots kaotas 2:6, 4:6 Angelina Danjukovale (Venemaa), kes nüüd kohtub Varuliga. Väärib aga märkimist, et 1. ringis lülitas Roots välja teisena asetatud Fausta Žykute (Leedu). Kuna välja on langenud ka Patricija Paukštyte (Leedu, 1), siis on Koskel ja Plakk hetkel asetuse poolest turniiri favoriidid. Elisabeth Iila kaotas 1. ringis.

Eesti noormehi tegi Jelgavas kaasa kaks ja üksikmängus on neist veerandfinaali saanud Markus Mölder (7). Alex-Andre Ojassalu, kes esimeses ringis pidas , maratonmängu (6:7, 7:6, 7:6!), oli arvatavasti täna väsinud ja kaotas Nicolas Kobeltile (Šveits) 2:6, 2:6. Mölder aga alistas Mykolas Zilinskise (Leedu) 6:3, 7:5.

Neidude paarismängus jõudsid veerandfinaali Iila/Plakk (3) ja Koskel koos leedulanna Uma Bakaitytega (2), väga napi kaotuse (otsustavas tie-break’is 8:10) pidid vastu võtma Roots/Varul.

Noormeeste paarismängus jõudsid edasi mõlemad eestlased – Mölder koos Matthias Uwe Kasega (2), kes treenib Eestis, aga esindab Kanadat, ja Ojassalu koos Valerijs Vorobjovsiga (Lät, 4).

scroll to top