fbpx
Close

Üllatused Davis Cupil jätkuvad: Kanada finaalis!

Tundub, et pingevaba mäng aitas kanadalasi – Denis Shapovalovil (vasakul) ja Vasek Pospisilil on geimi vaheajal üsna lõbus. / Foto: Reuters/Scanpix

Kanada meeskonnast sai Madridis peetava Davic Cupi Maailmaliiga turniiri esimene finalist, kui nad ülinapilt alistasid Venemaa 2:1 – kohtumine otsustati paarismängu 3. seti tie-break’is.

Venemaale polnud selles midagi uut – reedel olid nad alistanud vastaste kolme matšpalli järel Serbia paari otsustava seti tie-break’is 10:8. Nii nagu ka eile, tegid Venemaal kaasa Karen Hatšanov ja Andrei Rublev, aga sama napilt kui venelased Serbiat võitsid, nad Kanadale kaotasid.

Kõigepealt toimusid siiski üksikmängud, kus Rublev (ATP 23.) alistas ettearvatult (selles oli kindel ka spordiennustaja Peep!) Vasek Pospisili (150.) 6:4, 6:4, kuid vähem ettearvatavas mängus viigistas Denis Shapovalov (15.) 6:4, 4:6, 6:4 võiduga Hatšanovi (17.) üle matši seisu. Kolmanda seti lõpp oli siin dramaatiline – Shapovalov tegi otsutava murde seisul 3:3, kuid oli siis eduseisul 5:4 oma pallingul taga 0:40. Hatšanovil aga murda ei õnnestunud – mäng lõppes Shapovalovi viie järjestikuse punktiga.

Venemaa ja Kanada on turniiril ainsad meeskonnad, kes kasutavad ainult kaht mängijat ehk siis samad mehed, kes üksikmängus, teevad kaasa ka paarismängus. Väsimus pidi vaevama mõlemat poolt, kuid pärast kummagi poole setivõitu tulemusega 6:3 ei nähtud siiski kolmandas setis murdeid, kuigi võimalusi oli kaks nii Kanadal kui ka Venemaal. Tie-break’is asus Venemaa juhtima 3:0, aga Kanada sai seisul 2:4 minimurde tagasi ja asus pärast oma serve juhtima 5:4. Veel üks punkt venelaste pallingul tõi Kanadale matšpalli. Esimest võita ei õnnestunud, aga teine matšpall oma servil lõpetas mängu – 6:3, 3:6, 7:6 (5) Shapovalovile ja Pospisilile.

Õhtupoolses poolfinaalis on vastamisi Hispaania ja Suurbritannia.

scroll to top