fbpx
Close

Suurbritannia ja Hispaania kohtuvad Davis Cupi teises poolfinaalis

Rafael Nadal. Foto: AFP/Scanpix

Davis Cupi Maailmaliiga turniiril Madridis jõudsid tabeli alumisel poolel poolfinaali Suurbritannia ja Hispaania.

Britid kindlustasid võidu matšis Saksamaaga juba üksikmängude järel. Kuna tegemist oli play-offi kohtumisega, siis ei olnud seisult 2:0 enam mõtet paarismängu pidada – kaotajail puudus huvi, võitjad soovisid poolfinaali eel puhata – ja matš sellega lõppeski. Kui Kyle Edmund (ATP 68.) alistas Philipp Kohlschreiberi suhteliselt kindlalt 6:3, 7:5, siis Daniel Evans (42.) sai Jan-Lennard Struffist (36.) jagu 7:6, 3:6, 7:6. Nii polnud mingit kasu, et Struff tegi selles mängus kolm servimurret ja vastane ainult ühe.

Hispaania ei pannud Argentiina vastu välja maailma 9. reketit Roberto Bautista Aguti, kuid teda asendanud Pablo Carreno Busta (27.) kaotas Guido Pellale (25.) 7:6, 6:7, 1:6. Maailma esireket Rafael Nadal oli aga halastamatu Diego Schwartzmani (14.) vastu ja võitis 6:1, 6:2.

Täpselt samamoodi nagu serblased panid pärastlõunases matšis Venemaa vastu paarismängus välja Novak Djokovici (aga paraku ei aidanud), otsustas ka Hispaania tuua otsustavas mängus paarismängu spetsialisti Marcel Granollersi kõrvale Nadali. Hispaanial õnnestus lõpuks võita Argentiina paari Maximo Gonzalez/Leonardo Mayer 6:4, 4:6, 6:3.

Spordiennustaja Peep: koduseinad aitavad Hispaania võidule

Spordiennustaja Peep on kindel, et Hispaania võidab poolfinaalis Suurbritanniat. “Brittidel on seni vastastega vedanud, sest Holland, Kasahstan ja ilma Alexander Zverevita mänginud Saksamaa olid neile täiesti jõukohased, aga Hispaania muidugi mitte,” ütles Peep. “Suure tõenäosusega on matš juba pärast üksikmänge otsustatud Hispaania kasuks. Tõsi, brittidel on võimalus panna teise numbri kohale Andy Murray, kuid isegi temal oleks raske võitu tuua pärast kevadist puusaoperatsiooni. Paarismängus oleksid britid küll kerged soosikud, aga seda ilmselt ei toimugi.”

Ennustusportaal Paf pakub Hispaania võidukoefitsiendiks 1,26 ja Suurbritanniale 3,70, kuid Peebu sõnul ei ahvatle isegi 3,7-kordne võit teda raha brittide peale panustama. Lisame, et Venemaa on Kanada vastu koefitsiendiga 1,6 väiksem soosik ja nagu Peep varem ütles, panustab ta venelaste võidule juhul, kui koefitsient on soodsam kui 1,5. Kuna on soodsam, siis võib arvata, et Peep panebki raha mängu.

scroll to top